Пожежники ночуватимуть на місці гасіння торфу біля Львова

18:11, 7 травня 2018

На околицях Львова рятувальники досі гасять загоряння торф'яних полів, яке почалось поблизу Бірок ще в суботу. Масштаб займання ‒ до десяти гектарів. Імовірною причиною є необережне поводження із вогнем. Для остаточної ліквідації тління пожежникам доведеться ночувати на місці пожежі, аби не ганяти техніку і зайвий раз не скручувати пожежні рукави.

Над полем поміж селами Бірки та Зелів наче ранковий туман. Та насправді це їдкий дим, уже третій день горить торф на площі майже 10 гектарів. Сюди поспішають чергові пожежні машини, на місці уже працює понад сто рятувальників, 15 одиниць техніки. Залучили навіть курсантів. «Горять торфи, вони знаходяться під землею, не завжди видно, де вони горять і тому нам треба вимивати все ретельно. Після цього воно не тліє, а якщо зверху полити водою то ефекту не буде ніякого», ‒ розповідає курсант-рятувальник Сергій.

Загасити загорання це лише півсправи. Ґрунт потрібно перетворити на багнюку глибиною у кілька метрів. На боротьбу із тлінням ідуть тонни води через мережі пожежних рукавів. «Наша робота полягає в тому, щоб чим побільше подати стволів на гасіння торфополів, максимум особового складу, у нас прокладено більше двох кілометрів рукавів», ‒ зазначає рятувальник Іван Данильчук.

На щастя, зовсім поряд із пожежею є озеро, відтак води рятувальникам вистачає. Та були роки, коли рідину для гасіння доводилось доставляти аж із Ясниського кар'єру. Від тління найбільше страждають села поряд із полем. «Стан надзвичайний кругом села, зранку, ввечері дим і сморід стоїть, люди тим дихають. Дякувати, що є таке водоймище, якби не воно ‒ я не знаю, що би хлопці робили», ‒ каже сільський голова Домажира Ігор Стойко.

Найбільше шкодить роботі пожежних сильний вітер, трава спалахує раз по раз у різних місцях.

Окрім наймасштабнішого загорання у Бірках, торф тліє ще у двох місцях ‒ біля Оглядова та Гамаліївки. «Причин може бути багато: це і самозагорання в спекотну погоду, може бути недопалок, а можливо це може бути банальне спалювання сухої трави власниками городів», ‒ каже начальник оперативно-координаційного центру ДСНС Львівщини Юрій Марусяк.

Із моменту загорання у неділю уже змінились дві команди рятувальників. І хоча на вечір понеділка синоптики обіцяють дощ, вогнеборці залишаться на полі на ніч, аби зранку продовжити гасіння. Це потрібно для того, щоб не ганяти техніку і зайвий раз не скручувати пожежні рукави.