"Надлишок гривні у банківській системі та одночасний дефіцит долара, який тепер подорожчав і став менш доступним для залучення нашими банками на міжнародних фінансових ринках, спонукали банки усе активніше агітувати за гривневі кредити. Якщо ж основні доходи позичальника - гривневі, то це є додатковим позитивним аргументом за отримання саме гривневого кредиту. Позичальник практично немає інфляційних ризиків", - прокоментувала сьогодні, 17 березня, ZAXID.NET начальник аналітичного відділу Української національної іпотечної асоціації Ірина Ковалишин.
За словами аналітика, намагання зменшити темпи приросту іпотечного кредитування населення у доларах як тенденція проявила себе ще восени минулого року. І вона триває досі.
І.Ковалишин додала: "Можемо прогнозувати у цій ситуації й виставлення більш жорстких вимог до нових позичальників, аніж раніше. Проте не думаю, що банкіри підуть на перегляд діючих договорів. Це і не вигідно, і не потрібно їм зараз".
З початку цього року оглядачі фінансового ринку прогнозували, що банкіри активно переорієнтовуватимуть українських позичальників на кредитування в гривні, намагаючись пригальмувати темпи кредитування у доларах.