Заборона реклами ліків дасть змогу вирішити проблему із самолікуванням та самопризначенням ліків. Про це заявила народний депутат від Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.
"Ухвалення закону дозволило ввести для всіх вітчизняних виробників обов'язкові вимоги належної виробничої практики та посилити контроль за дотриманням умов виробництва ліків, оптової та роздрібної торгівлі; посилити контроль за якістю ввезених в Україну лікарських засобів; ввести норми, що суттєво обмежують рекламу лікарських засобів і БАДів (дозволяється реклама лише тих лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря і не внесені Міністерством охорони здоров'я до переліку заборонених для реклами лікарських засобів. Заборонено в рекламі БАДів вказувати на їх лікувальну дію)", - наводить слова Т.Бахтеєвої прес-служба партії.
Вона зазначила, що, за даними ВООЗ, смертність від неправильного та неконтрольованого вживання ліків посідає п'яте місце у світі серед причин смертності.
"Експерти стверджують, що близько 50% придбаних без рецептів і без призначення лікарем препаратів куплені абсолютно без будь-якої потреби. Населення України лікується від одного, а помирає від іншого. Залишається практично незмінною структура причин смерті - лідирує зі значним відривом смертність від захворювань серцево-судинної системи: близько 60% помирає у країні від гострих інфарктів та інсультів, понад 12% - від онкологічних захворювань. Водночас при аналізі продажу ліків у структурі першої двадцятки препаратів, що продається на суму понад 1 млрд грн, переважають препарати - Есенціале, Мезим, Мілдронат, Анаферон, Ліда, Карсил, Лінекс, Арбідол, Гепабене, Фестал, Но-шпа. Такого немає в жодній цивілізованій країні світу!", - констатувала парламентар.
Вона підсумувала, що тепер згідно з постановою Кабміну від 16 липня 2012 року в Державний реєстр лікарських засобів вноситься інформація про належність препаратів до таких, що їх реклама заборонена.