Сьогодні, 5 серпня, працівники ЛКП «Львівелектротранс» пікетували Львівську міську раду, протестуючи проти скорочення працівників та реорганізації роботи підприємства.
Як розповів у коментарі ZAXID.NET голова профспілки «Львівелектротрансу» Юрій Оприск, загалом під стіни ратуші прийшло 50 працівників. Вони протестували не лише проти скорочення працівників, але й проти того, що зібрані кошти за квитки повинна рахувати приватна фірма.
«Зараз водій продає квитки, а ввечері здає гроші. Вранці приїжджає інкасатор і забирає кошти та відвозить в банк. А зараз хочуть, щоб інкасацію проводила приватна структура, котра саме – ми не знаємо. Вони повинні опрацьовувати, а тоді переводити на наш рахунок», – сказав Юрій Оприск.
У зв’язку з цим 22 особи скорочують. З них 11 працюватимуть у приватній фірмі. «Не розуміємо, чому хтось повинен рахувати наші кошти», – зазначив голова профспілки. За його словами, жодного договору між підприємством та «Львівелектротрансом» не підписано.
Прес-служба Львівської міськради повідомила, що проти реорганізації підприємства протестували близько 30 працівників ЛКП «Львівелектротранс». Як зазначає директор ЛКП «Львівелектротранс» Орест Козак, оптимізація підприємства необхідна для нормалізації економічної ситуації, а працівникам, чиї посади скорочують, пропонують декілька альтернативних варіантів працевлаштування. Людям, які не захочуть працювати на інших посадах і звільняться, виплатять компенсацію.
«На сьогодні ми робимо реорганізацію структури підприємства. Було запропоновано людям перейти з одного відділу в інший. До прикладу, зараз у нас є служба руху, з 1 числа вона буде називатись службою диспетчеризації і руху. Відповідно, цих людей треба перевести. Було 39 осіб, 36 ми перевели, 3 людей вважали, що їм це не підходить», – сказав Орест Козак.
З 8 серпня замість служби квиткових контролерів працюватиме інкасаторна фірма. Вони запропонували роботу 11 працівникам служби квиткових контролерів. Інші, як зазначив в.о. начальника управління транспорту і зв’язку міськради Олег Вілюра, зможуть пройти безкоштовні курси водіїв трамваїв і тролейбусів. Окрім цього, людям запропонують робочі місця в інших підрозділах «Львівелектротрансу».
«Ми заробляємо 2,5 млн грн на місяць. Зараз 22 людини рахують ці гроші – це неправильно. Є інкасаторні фірми, які можуть надавати касові послуги. Тому ми наших людей запрошуємо на інкасаторну фірму, яка буде працювати виключно так само, як ми працювали раніше. Єдине, ми зменшуємо фонд заробітної плати», – розповів Орест Козак. Він додав, що користуватись грошима, які зароблені сьогодні, можуть аж завтра о 16:00. «Працівники, на жаль, не до кінця володіють комп’ютерною технікою, що уповільнює процес потрапляння грошей на рахунок підприємства. Під час співпраці з цією фірмою кошти мали б потрапляти для розпорядження о 8:00 ранку», – додав він.
Нагадаємо, у Львові на зупинках електротранспорту уже встановили 15 терміналів для продажу проїзних квитків.
25 липня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення продовжити ще на три місяці експеримент із продажем квитків для проїзду громадським електротранспортом через термінали.
Як інформував ZAXID.NET, комунальне підприємство «Львівелектротранс» навесні почало монтувати термінали для продажу квитків у місті.