Працівники трамвайного депо №1 у Львові протестують проти скорочень

15:10, 13 жовтня 2011

Працівники трамвайного депо №1 у Львові протестують проти скорочення і приєднання їхнього депо до депо №2, інакше частина колективу депо №1, з їх слів, залишиться без роботи. Також вони запевняють, що з депо №1 на Городоцькій, 185 трамваї значно швидше виходять на низку маршрутів, аніж з іншого депо.

Голова профкому і диспетчер депо Галина Козак 12 жовтня розповіла журналістам, що аби трамваї з депо №1 вийшли на маршрути, потрібно 5 хв, а з депо №2 – до півгодини.

«Об’єднати нас з другим депо хотіли ще з 2008 року – на базі депо №2. Тоді ми також збирались, протестували, обґрунтовували, чому не можна об’єднувати, і нас залишили. Зараз, коли вагони з нашого депо перегнали в друге депо (для обслуговування маршрутів №5 і 3), оскільки у Львові закрили на ремонт ряд доріг, нам повідомили, що нашого депо уже немає. Нас залишають як майстерні, де за штатним розписом має залишитись близько 50 осіб. Виходить, колектив йде «гуляти», – сказала вона. Голова профкому прогнозує, що коли працівники отримають офіційну інформацію про звільнення, буде скорочено, крім водіїв і слюсарів, щонайменше 50 осіб.

«Кажуть, що підуть, в першу чергу, пенсіонери. Але у нас не тільки пенсіонери працюють. Ми в шоці… Нам кажуть, що ми організовуємо бунт. Ми не робимо бунт, але хочемо, щоб нас почули: недоцільно у Львові закривати депо», – додала вона. Також Козак пояснила, що погіршиться обслуговування трамваїв, швидкість їх ремонту на лінії тощо.

«Нам обіцяли 2008 року, що депо не закриватимуть, поки не пройде Євро-2012, а також, що нам постачатимуть німецькі трамваї», – сказала Галина Козак.

Також працівники депо розповіли, що наразі більшість водіїв та інших працівників депо у відпустці: майже всі вони були змушені писати заяви на відпустку за власний рахунок навіть на три-чотири місяці, зокрема, через ремонт доріг у Львові. Зарплату наразі, кажуть в депо, люди отримують лише за липень.

Катерина, водій трамваю, розповіла журналістам: «Як жити – не знаю, за квартиру платити чим – не знаю. А зараз піде підвищення плати за теплоенергію».

«Нам мотивують, що нерентабельно тримати на 32 випуски трамваїв на лінію стільки працівників», – додала ще одна працівниця депо. В депо сьогодні працює понад 200 осіб.

Депутат Львівської міської ради від «Свободи» Юрій Михальчишин, який прийшов сьогодні на зустріч з працівниками депо №1, запевнив, що це питання буде винесено на сесію Львівської міської ради. Він пообіцяв запросити на засідання відповідальних чиновників, керівника «Львівелектротрансу», щоб він прозвітував про плани розвитку ЛКП і депо№1, а також представників депо.

Крім того депутат наголосив, що за можливі проекти ухвал щодо відчуження комунального майна депо №1 працівники можуть не хвилюватись – депутати за це не проголосують.

Щодо ситуації зі звільненнями працівників депо, Михальчишин наголосив: «Наскільки я розумію, під цей кредит, який місто взяло в ЄБРР, німці, які дали цей кредит, дали вимогу – скоротити кількість працюючих на підприємстві (ЛКП «Львівелектротранс», – ред.)… На підприємстві працює майже 1 300 людей. Наскільки я чув, ці німці, ці негідники з Європи, виставили умову скоротити до 700 чоловік… Зараз, наскільки я в курсі, циркулює інформація, про 200-300 осіб скорочення». Він наголосив, що скорочення мають відбуватися природним способом, якщо люди йдуть на пенсію, чи при автоматизації виробництва, відтак депутати вимагатимуть всі скорочення погоджувати з ними, а також з профкомом депо.

Міський голова Андрій Садовий з цього приводу прокоментував: «Ніхто нічого закривати не буде. Ми зобов’язані оптимізувати кількість працівників. Мова йде і про чиновників в Львівській міськраді, і про оптимізацію у наших комунальних підприємствах. Ми досить активно проводили оптимізацію у ЛКП, за останні роки там відбулися суттєві скорочення, активно працюємо по наших комунальних монополіях. Це – і «Львівтеплоенерго», і «Залізничнетеплоенерго». Великі інвестиції, які йдуть з ЄБРР, дають можливість більш технічно грамотно розв’язувати багато питань на «Львівелектротранс». Це вивільняє певну частину працівників. Жоден фахівець, який потрібен, чи водій, звичайно, не буде скорочений. Мова йде про «ітеерівців» (інженерно-технічні працівники), у нас їх занадто багато у співвідношенні з водіями. У першу чергу, це стосується людей пенсійного віку, які працюють на підприємстві. Первинними мають бути водії на «Львівелектротранспорті», їх скорочувати не будуть, а в перспективі будуть набирати ще й нових. Ми повинні думати про якісне функціонування самого підприємства».

Як заявляв раніше керівник «Львівелектротрансу» Володимир Карпа, трамваї планується ремонтувати на базі депо №1 на вул. Городоцькій у Львові.

Додамо, 2009 року Європейський банк реконструкції та розвитку погодив кредит в розмірі 38 млн євро для розвитку електротранспорту у Львові.