Народний депутат України від БЮТ Андрій Шкіль заявляє, що готовий організувати «лікбез» для міністра освіти Дмитра Табачника на тему «Галичина і галичани у світовому контексті».
Таким чином нардеп відреагував на публікацію в рекомендованому Міністерством освіти до передоплати дитячому журналі «Щедрику-Ведрику», яка містила образливі для галичан тези. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Андрій Шкіль написав:
«Особисто я готовий провести з Табачником невеликий лікбез, аби пан професор, нарешті, дізнався, скільки «космонавтів, конструкторів, великих політиків» і ще багато-багато інших видатних людей дала світу Галичина. Втім, переконаний, пан професор відмовиться від моїх послуг. Бо правда про Галичину і галичан така ж ненависна Табачнику, як і усвідомлення того, що Україна стала на шлях цивілізаційного розвитку ще в той час, коли в Росії процвітало дикунське рабовласництво».
У цьому ж записі нардеп нагадав, що 21 грудня 1867 року імператор Франц Йосиф I затвердив австро-угорську Конституцію, згідно з якою до двопалатного австрійського парламенту мали право обиратися представники окремих провінцій, в тому числі – й Галичини. Пожиттєвими членами однієї з палат цього парламенту, Палати панів, стали два представники тогочасної Галичини – митрополит Андрей Шептицький та письменник Василь Стефаник. Водночас Шкіль зазначив, що 19 лютого 1861 році було відмінене кріпосне право в «азіатській країні» - Росії.
«Професор Табачник повинен зрозуміти мої аналогії. А якщо не зрозумів – пояснюю. В часи так любої йому кріпосної Росії мешканці Галичини вже мали право обирати – й обирали – своїх земляків до парламенту однієї з найпрогресивніших на той час європейських країн – Австрії…», - написав «бютівець».
Як інформував ZAXID.NET , в статті в дитячому журналі «Щедрику-Ведрику» розповідається, зокрема, про те, що галичани є сільськими людьми, звиклими мислити «на хлопський розум». «На ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PR-консультант, екзистенційний психотерапевт, бо де просте життя – там проста робота – шофер, будівельник, медсестра, продавець. Максимум, про що може мріяти галичанин з вищою освітою в рідному місті – це робота клерком в регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків. Проте серед галичан відомі такі ноумени як Віктор Павлик, Андрій Кузьменко, Юрій Горбунов», - йдеться у ній також.
Головний редактор журналу Олександр Блюхар визнав, що публікація є «поганою», але зазначив, що взяв цей текст з одного з західноукраїнських Інтернет-форумів.
Дитячий журнал «Щедрику-Ведрику» рекомендовано для передоплати для українських навчальних закладів І-ІІІ ступеню.