«Правий сектор» і афганці ведуть переговори з СБУ і МВС

17:10, 3 лютого 2014

Ветерани Афганістану і представники «Правого сектору» почали проводити переговори з головою СБУ Олександром Якименком і першим заступником міністра внутрішніх справ Віктором Дубовиком про звільнення затриманих активістів Євромайдану. Про це 3 лютого під час брифінгу в «Українському домі» в Києві заявив представник афганців Олег Міхнюк.

На сьогодні в результаті цих переговорів звільнено вже 112 активістів, і «Правий сектор» з афганцями розраховують звільнити ще 116 затриманих до п’ятниці. Лише після цього, як передає інформагентство УНІАН, вони обіцяють розблокувати КМДА і вул. Грушевського, а також надіслати листи в області з проханням розблокувати адмінбудівлі. При цьому вони очікують, що силовики звільнять затриманих до 7 лютого.

"Останнім часом ведеться багато перемовин про введення в дію закону про амністію у зв'язку з тим, що політики і політичні сили, які вели перемовини, не переймаються долею тих людей, які знаходяться в ув'язненні. Люди, які знаходяться на барикадах, довірили нам (афганцям та "Правому сектору" - ред.) вести ці перемовини. У зв'язку з цим була зроблена заява пана Турчинова (про те, що коло переговірників з владою розширювати недоцільно – ред.), яка збурила людей, і він не має права робити таких заяв", - наголосив Олег Міхнюк.

Надалі, за його словами, до переговорів мають приєднатися і представники ГПУ. Наразі ведуться переговори.

Ще один ветеран Афганістану Микола Семеняка, який брав участь в переговорах, зазначив, що "у влади є бажання, щоб ситуація завершилася мирно. Ті, хто з нами ведуть перемовини, не бажають крові".

Факт ведення таких переговорів ZAXID.NET підтвердив комендант самооборони Євромайдану, народний депутат Андрій Парубій, і зазначив, що говорив з цього приводу з «Правим сектором» і афганцями.

«Опозиція веде політичні переговори, а вони між собою говорять про звільнення заручників. Тобто це – не політичні переговори. Наскільки мені відомо, вони надають дані про те, скільки людей і в яких регіонах арештовано, і вимагають якнайшвидшого їхнього звільнення», - сказав Андрій Парубій.

Нагадаємо, що 29 січня після тривалих дискусій Верховна Рада прийняла закон про амністію, запропонований нардепом від Партії регіонів Юрієм Мірошниченком. Опозиція відмовилася голосувати за цей закон, наполягаючи на тому, що для неї і для учасників Майдану є неприйнятним те, що амністія може набути чинності тільки після звільнення протестуючими всіх зайнятих ними будівель державних установ і транспортних шляхів. Заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов раніше заявив, що закон передбачає: якщо його вимоги «не будуть виконані протягом 15 днів, цей закон автоматично втратить чинність».

31 січня Віктор Янукович підписав цей закон.