Право – найпопулярніший факультет серед абітурієнтів у Львові

16:35, 30 серпня 2012

Найпопулярнішими факультетами у львівських вишах залишаються юридичні, як у Львівському національному університеті імені Івана Франка, так і в Національному університеті «Львівська політехніка». Про це сьогодні, 30 серпня, повідомила спостерігач за вступною кампанією до ВНЗ, член координаційної ради ЛОО ВГО ГМ «ОПОРА» Ірина Швець.

Також дуже популярними залишаються спеціальності туризм на географічному факультеті у ЛНУ ім. І. Франка, економіка, англійська філологія, менеджмент. «Як ви бачите, це зовсім не технічні спеціальності, а гуманітарні. Також були заповнені бюджетні місця на архітектурі в Політехніці», - сказала Ірина Швець.

«Якщо говорити, де був найбільший конкурс, то в ЛНУ оголошували, що 12 осіб претендують на одне місце, в політехніці - 13, але ж насправді абітурієнт мав право подати 15 заяв, тому говорити про якісь рейтинги дуже суб’єктивно», - сказала Ірина Швець. За її словами, навіть якщо абітурієнти не писали 15 заяв, то 10 заяв точно подавали.

Активісти мережі «ОПОРА» вважають, що потрібно зменшити кількість заяв. За словами Ірини Швець, достатнім буде 9 заяв, тобто по три заяви у три вищі навчальні заклади.

Крім того вважають, що необхідно уніфікувати проведення творчих конкурсів і здачі нормативів. За словами Ірини Швець, за одні й ті ж показники при здачі нормативів, виставляють різні бали у різних вищих навчальних закладах. Також навели приклад, коли в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка спочатку читають лекцію, а тоді проводять творчий конкурс, а на факультеті журналістики ЛНУ просто оцінюють творчий доробок.

Також незрозумілим для членів приймальних комісій є процедура, коли в останній день необхідно затвердити список студентів, а частина ще не донесла документів. «Тоді або приймальна комісія обдзвонює всіх, хто нижче за лінією, або зараховують тих, хто приніс документи, але є з нижчими балами», - сказала Ірина Швець. Відповідні пропозиція «ОПОРА» подасть до Міністерства освіти і науки України.

Як інформував ZAXID.NET, щодня на «гарячу лінію» «ОПОРИ» для абітурієнтів надходило 200-300 дзвінків щодня.

Нагадаємо, у цьогорічній вступній кампанії взяли участь 620 040 осіб, які з 2 до 31 липня подали 1 млн 901 тис. 503 заяви на участь у конкурсному відборі на вступ до вищих навчальних закладів. НУ «Львівська політехніка» та Львівський національний університет ім. І.Франка увійшли в п’ятірку лідерів за кількістю поданих заяв від вступників.

Зазначимо, у Національному університеті «Львівська політехніка» найдорожчим факультетом є «дизайн». Там за рік навчання потрібно заплатити близько 18 тисяч грн. Стільки ж коштує навчання і на факультеті архітектури. Трішки дешевше на факультеті будівництва – 15 тисяч. А от найдешевший факультет «Львівської політехніки» – пожежна безпека, за спеціальністю управління закладу. Навчання тут коштує 5 460 грн. Найдешевше навчатися у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті культури і мистецтва. Там за рік навчання потрібно заплатити 2,5 тис. грн. А звання найдорожчого факультету цього вишу розділили між собою юридичний факультет та міжнародні відносини – 22 тис. грн.