Правоохоронці пояснили, кому і де не можна пити пиво і курити

15:46, 16 лютого 2010

11 лютого набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", який прийнято Верховною Радою України 21 січня 2010 року (за прийняття Закону проголосувало 359 народних депутатів). Основною метою цього законодавчого акту є стимулювання здорового способу життя, підвищення культури споживання слабоалкогольних напоїв. Наразі міліція проводить роз‘яснювальну роботу щодо особливостей та практики застосування цього законодавчого акту.

Як повідомили ZAXID.NET в ДЗГ МВС України, закон визначає обмеження в частині споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. Цим Законом на законодавчому рівні до категорії алкогольних напоїв віднесено слабоалкогольні напої і пиво, а також визначено поняття "безалкогольне пиво".

Згідно з вимогами зазначеного Закону (ним внесено зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів") забороняється споживати пиво (крім безалкогольного), алкогольні і слабоалкогольні напої: у закладах охорони здоров'я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; в громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах; у закладах культури;у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі), у ліфтах і таксофонах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

Забороняється куріння тютюнових виробів: у ліфтах і таксофонах; у закладах охорони здоров'я;

у навчальних та освітньо-виховних закладах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках;

у під'їздах житлових будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у закладах громадського харчування; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; у приміщеннях закладів культури; у приміщеннях закритих спортивних споруд; у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Крім цього, даним Законом забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів: які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території навчальних закладів , закладів охорони здоров'я; у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); з торгових автоматів; на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); у споживчих упаковках, що містять менше 20 сигарет; з рук; у невизначених для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.