Правоохоронці радять перед відпусткою подбати про безпеку помешкання

Квартирні злодії

20:42, 30 квітня 2013

Правоохоронці попереджають: перш ніж залишити житло на кілька днів, перевірте замки та вікна. Адже в період відпусток та святкових канікул активізуються квартирні злодії.

Травневі свята на дачі та Великдень у родичів? Будьте обережні, інакше до вас додому можуть завітати непрохані гості. За статистикою, під час вихідних кількість квартирних крадіжок збільшується на 15%.

Журналіст-криміналіст Влад Якушев свого часу спілкувався не з одним домушником. Розповідає, здебільшого, вони тонкі психологи. Тож не лише легко визначають, в якій домівці немає господаря, а й де саме ховають цінні речі.

Лише за останні чотири місяці правоохоронці зафіксували 300 квартирних крадіжок. З них розкрили всього чверть. А от щодо свят впевнені: Галичина регіон специфічний, на Великдень грішити навіть злодії не будуть, проте вже на 9 травня хоч до когось, та й навідаються.

Міліціонери радять без нагляду житло надовго не залишати. А ще краще - здати під охорону. За 3-5 хвилин до помешкання прибуде наряд. Натомість дорогі замки, броня та грати навряд спинять зловмисників.

А от не гребують злодюжки нічим. Звичайно, на першому місці - гроші та ювелірні вироби. Далі - офісна та побутова техніка. Беруть навіть одяг та продукти харчування. Найчастіше, такі гості навідуються вдень: з 12 до 16 години.