Вранці у четвер, 19 листопада, представники поліції та СБУ прийшли з обшуками в Національний музей Революції гідності, розташований у Києві, а також у помешкання його директора Ігоря Пошивайла.
«У нас обшук! У ці хвилини саме відкрили і проводимо міжнародний науковий форум, готуємо заходи до річниці Революції гідності, тому… деталі згодом», – сказано в повідомленні музею.
Також про обшуки у своєму помешканні розповів керівник Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло. За його словами, правоохоронці увірвалися до його помешкання о сьомій годині ранку.
«Думав відкривати міжнародний науковий форум “Революція гідності: на шляху до історії”. Але о 7 ранку увірвалися до хати з обшуком слідчі поліції та СБУ. Так само зранку ці ж хлопці заблокували роботу двох приміщень Національного музею Революції гідності. Вилучено носії інформації (неправомірно) і документацію по фінансово-господарській діяльності», – розповів Пошивайло.
Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на свої джерела, обшуки в Національному музеї Революції гідності пов'язані з розслідуванням кримінального провадження про заволодіння бюджетними грошима в особливо великих розмірах.
«Причина обшуків, за попередньою інформацією – розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності, які, спільно з приватною компанією організували схему використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, з метою привласнення зазначених коштів», – зазначив співрозмовник агентства.
За його інформацією, обшук в музеї проводять слідчі київської поліції, оперативний супровід здійснюють працівники Служби безпеки України, а процесуальне керівництво – міська прокуратура.
Пізніше СБУ повідомила, що слідчі поліції підозрюють посадовців меморіального комплексу у розкраданні коштів, виділених на реконструкцію об’єкта. За інформацією правоохоронців, керівництво музею уклало договори на майже 150 млн грн на роботи із реконструкції та благоустрою об’єктів меморіального комплексу. Підрядникам був перерахований аванс у розмірі 80% від суми договору, що склало 111 млн грн.
«Однак правоохоронці з’ясували, що у встановлені угодами терміни роботи фактично не проводились. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено не на цілі, які прописані у відповідних договорах», – наголосили у Службі безпеки України.
Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначатимуть День гідності та свободи і сьому річницю Революції гідності, яка почалася з акції протесту під назвою Євромайдан. День гідності та свободи – наступник Дня свободи, який відзначався з 2005 року на честь Помаранчевої революції. Ці два свята об’єднав в одне 13 листопада 2014 року тодішній президент України Петро Порошенко.