Прокурор Сихівського району Львова порушив кримінальну справу за фактом службової недбалості та неналежного виконання обов’язків правоохоронцями, що спричинило тяжкі наслідки – вбивство семирічної дитини.
Нагадаємо, 10 березня у Львові батько убив 7-річну доньку у суперечці через те, що дивитися по телевізору.
Перевіркою з’ясовано, що обвинувачений з 2008 року перебував на профілактичному обліку в міліції за зловживання спиртними напоями та як особа, схильна до насильства у сім’ї. За ці порушення упродовж 2008-2010 років стосовно нього складено 5 адмінпротоколів.
Однак службові особи правоохоронного органу не вживали заходів, аби запобігти насильству у цій сім’ї, – повідомляє прокуратура Львівщини.
Зокрема з обвинуваченим не проводили профілактичної роботи. Про те, що родина з семилітньою дитиною потерпає від насильства, не повідомили в інші компетентні органи – служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Окрім правоохоронців, за повідомленням прокуратури, неналежно спрацювали й посадовці Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Відтак прокурор Львова вніс подання мерові Львова щодо незадовільної роботи установи. Поставлено питання й про відповідність посаді керівника вказаного центру.
У прокуратурі Львівської області невдовзі відбудеться розширене засідання колегії з питань попередження насильства у сім’ї, де, зокрема, буде надана принципова оцінка роботі Головного управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА.
Начальник відділу захисту прав дітей прокуратури Львівської області Галина Кіра у коментарі для ZAXID.NET18 травня послалася на закон про попередження насильства сім’ї, який передбачає, що органи внутрішніх справ і державної влади мають вживати чіткі заходи при встановленні фактів насильства в сім’ї: звертатися в органи державної влади, співпрацювати з органами охорони здоров’я, тощо.
«Заходів, передбачених цим законом органами міліції, взагалі не виконували. Крім того, щоб складати протоколи про адміністративне правопорушення, вони до інших заходів взагалі не вдавалися. В результаті ця сім’я не перебувала в органах державної влади на обліку, з нею не проводив жодної роботи Центр соціальної служби сім’ї та молоді чи органи опіки і піклування… Як результат, батька сім’ї з 2004 року 17 разів притягали до адміністративної відповідальності, з цього 5 разів – за вчинення насильства в сім’ї. Крім того, суд стягував штрафи, які, фактично, сплачувала його дружина, інших заходів вжито не було. Тому ми вважаємо, що органи міліції не виконували своїх повноважень і в результаті це певною мірою призвело до того, що батько вбив свою дитину», - пояснила вона.