Правозахисники закликали не обирати російського генерала очільником Інтерполу

У заяві наголошується, що Росія є однією з країн, що використовують механізми Інтерполу з метою політичних переслідувань.

07:49, 19 листопада 2018

Низка громадських організацій закликали членів 87-ї сесії Генасамблеї Інтерполу не обирати на посаду очільника організації представника Росії. Про це йдеться у відповідній заяві, від 18 листопада опублікованій у мережі Facebook.

Зокрема, активісти заявляють, що генерал-майор поліції, віце-президент Інтерполу Олександр Прокопчук є представником країни, яка систематично порушує міжнародне право: веде війну проти України, застосувала хімічну зброю на території Великої Британії, порушує базові принципи прав людини та основоположних свобод тощо. У заяві також наголошується, що Росія є однією з країн, що використовують механізми Інтерполу з метою політичних переслідувань, переслідувань за національними, релігійними, соціальними і гендерними мотивами.

Наразі заяву підписали: «Харківська правозахисна група», «Українська Гельсінська спілка з прав людини», «Фундація «Відкритий діалог», «Центр громадянських свобод», «Гуманітарна студія «Хвиля», «Медійна ініціатива за права людини», «Центр глобалістики «Стратегія ХХІ», «Громадська організація «КОРПУС СПРАВЕДЛИВОСТІ» і «Центр інформації про права людини».

Нагадаємо, що колишній президент Інтерполу Мен Хунвей зник у Китаї 5 жовтня. Пізніше з'явилася інформація про його арешт китайськими правоохоронцями, які не уточняють деталей і причин затримання чиновника. Проте, за інформацією деяких ЗМІ, Мен Хунвея запідозрили у корупції. Журналісти також пов'язують цей арешт з конфліктним перерозподілом влади у китайському МВС.