«Не існує такого поняття як «світова ціна на газ», на відміну від поняття «світова ціна на нафту». Ціна на газ – предмет географії, двосторонніх домовленостей та комерційних інтересів», - заявив 4 березня під час міжнародної конференції «ЄС - Росія - Україна - у пошуку нових модальностей партнерства» голова комітету у міжнародних справах Державної думи Російської Федерації Костянтин Косачов.
К.Косачов повідомив: «Хоча у держави є контрольний пакет акцій, я говорю про це цілком відверто, «Газпром» не є абсолютно керованим з боку держави. Є велика кількість внутрішніх конфліктів, коли є певні політичні інтереси, але ці політичні інтереси не підтримуються «Газпромом», оскільки може бути упущена конкретна економічна вигода. Ми не можемо дискутувати про ціни на газ виключно в категоріях політики: є хороші відносини – ціна дешева, погані відносини – ціна висока».
Він заявив: «Це - питання тих конструкцій взаємодії, які або є, або немає. Наприклад, Білорусі ми постачаємо газ за значно дешевшою ціною, ніж Україні. І це не тому, що Лукашенко нам подобається більше ніж, як ми ставилися до Ющенка, чи ставимося до Януковича. У принципі цей підхід не релевантний».
За його словами, релевантне інше: «Ми ввійшли всередину білоруської газової системи, і ми не ввійшли в українську газову систему».
Голова комітету у міжнародних справах Держдуми РФ додав: «Відомо, що для України це питання принципове. Я цю позицію знаю, поважаю. Вона має право на існування, але треба розуміти, що це має певні наслідки з точки зору ціноутворення».
Представник Держдуми РФ також вважає, що газотранспортні відносини України і Росії, а з ними і ціна російського газу для України можуть змінитися. «З нашого боку постійно йдуть пропозиції цю конструкцію модифікувати. Ви знаєте, ми спершу довго обговорювали консорціум за участі Німеччини, потім за участі ЄС на трьохсторонній основі, але поки що не прийшли до певних підсумків, – сказав К.Косачов - Крім того, ви добре знаєте, що наша домовленість по Чорноморському флоту передбачає цілком чіткі зобов’язання Росії, у тому числі й у сфері газопостачання для України. Воно має бути вигідніше, враховуючи особливий рівень відносин з нашою країною. Я вважаю, що ця тема не є статична, вона не заморожена. Впевнений, що у подальшому розвитку ми в цьому відношенні будемо зближуватися».