Представник Донецька у Львові: Ми повинні більше знати одні одних

15:25, 27 лютого 2013

Виконавчий директор Донецького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Бобров вважає, що для кращого порозуміння Сходу і Заходу України мешканці двох регіонів мають краще знати одні одних. «У вас – своя історія, і дуже багата. Ви тільки донесіть до нас – і ми все зрозуміємо. Ми ж українці», – сказав він 27 лютого у Львові.

Юрій Бобров зауважив, що під час візиту до Львова донецька делегація представників місцевого самоврядування побувала у Карпатах: «Ми відкриваємо ваш край. Якщо дивитися телевізор… Трохи ніяково, проблемно дивитися таке: там є конкретні донецькі, а тут є конкретні бандерівці… Але коли вчора ми були в Карпатах і бачили – ніхто не нападає. В криївку ніхто не завів, не розстріляв. Це дуже приємно».

Водночас він додав, що Донбас є багатонаціональним регіоном. «У Донецькій області – 139 національностей проживає, в місті Донецьку – 131. Всі різні, всі приїжджали на «стройки века», після армії, там всі і залишились татари, вірмени… Кого тільки нема. Ми повинні більше знати одні одних. І є ще таке прислів’я: не ходи зі своїм уставом в чужий монастир. Якщо не знаєш, не треба радити. Ми ніколи не приїдемо сюди і не будемо радити вам, що робити», – сказав Юрій Бобров і додав, що йому не дуже приємно, коли хтось приїжджає на схід і розповідає, що робити з тими чи іншими пам’ятниками.

На запитання журналістів, чи готові запозичити східні області досвід Львова з виданням «пропущених сторінок історії», він зауважив що про це раніше вели перемовини, і їх треба відновити.

«Думаю, у межах асоціацій міст ми домовимося про семінари, щоб обмінятися, поспілкуватися», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET, минулого року у Львові презентували посібники з історії України для 5 та 11 класів. Видавець посібника для п’ятикласників, доц. Олег Фешовець розповів, що посібник з історії України замовляють освітяни з Полтавської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської областей тощо.

Додамо, учасник гурту ТНМК Фагот переконаний, що українські політики використовують мовне питання і стравлюють Схід та Захід України.