Контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тис. осіб. Про це розповіла представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, пише УНІАН.
«Це не офіційні дані, але йде розмова про можливий контингент з 30 тис. військових, серед яких 5 тис. може бути поліція, 20 тис. можуть бути «блакитні каски», власне, ті миротворчі війська і деяка частина повинна встати на кордон між Україною і Росією», – уточнила вона.
За її словами, ведуться переговори і про склад миротворчої місії. «Ця місія буде складатися з країн, які не входять ні в один союз з безпеки», – додала вона.
Луценко підкреслила, що миротворці повинні стати не тільки на окупованій частині Донбасу, але і на ділянці кордону з Росією, який зараз контролюється бойовиками «Л/ДНР». Це потрібно для того, щоб припинити просування зброї на українську територію.
Питання миротворців прокоментував представник України в Тристоронній контактній групі, другий президент Леонід Кучма.
«У Тристоронній контактній групі єдина думка, і вона збігається з думкою президента, – миротворці повинні бути на всій території і, перш за все, на українсько-російському кордоні», – сказав він, пише Інтерфакс-Україна.
За його словами, якщо миротворці ООН стануть на лінії розмежування, це стане новим кордоном України. «Коли нам пропонують, що давайте спочатку на лінію зіткнення приведемо «блакитні каски», щоб вони захищали місію ОБСЄ, це означає зробити новий кордон з Україною», – резюмував Кучма.
Україна запропонувала розмістити миротворчий контингент під мандатом ООН на всій території Донбасу, включаючи неконтрольовані ділянки кордону з РФ. Київ вважає, що миротворці зможуть стати твердим гарантом досягнення миру. У той же час Росія, яка контролює бойовиків на сході України, виступає за обмеження мандата миротворців ООН тільки територією на лінії зіткнення.
У Генштабі ЗСУ згодом заявили, що Україна готується до можливого введення миротворців ООН на Донбас.