Представники місцевих громад з мильними бульбашками пікетували Львівську ОДА

Люди твердять, що їм не дозволяють створювати повноцінні ОТГ

15:11, 24 жовтня 2016

У понеділок, 24 жовтня, близько півсотні активістів громад Львівщини, які не можуть об'єднатись, пікетували Львівську ОДА. Зокрема Дунаївської, Розвадівської, Верхньо-Висоцької, Стебницької, Щирецької та кількох інших територіальних громад. Активісти пускали мильні бульбашки, оскільки вважають, що реформа децентралізації – це не більше, ніж мильна бульбашка.

Люди кажуть, обурені тим, як відбувається реформа, адже їм не дають створити повноцінні об’єднані територіальні громади (ОТГ). Хоча із цього питання пройшли громадські слухання і є необхідні рішення сільських рад.

«Відповідні зміни до перспективних планів не хочуть вносити. Тож ці громади не матимуть змоги отримати всі ті фінансові переваги, які дає реформа децентралізації», – розповів Андрій, який прийшов на пікет.

Зокрема, мешканці Миколаївського району розповідають: тричі ініціювали створення Розвадівської ОТГ. Туди має увійти шість населених пунктів, які належать до чотирьох сільрад. Кажуть, подали всі документи на розгляд відповідної комісії ЛОДА, та відповіді досі не отримали.

«Ця комісія фактично в термін 10 днів мала віддати нам висновок, – зазначив житель села Розвадів Мирослав Брегман. – Сьогодні вже 44 дні минуло – і жодних документів. Коли ми матимемо цей висновок, що ми пройшли все згідно з чинним законодавством, можемо створити рішенням сільських рад громаду. Це останній крок, і ми можемо створити громаду навіть поза межами перспективного плану».

До активістів вийшов заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. Він певен, що громаді просто бракує інформації.

«Формування перспективного плану і формування об'єднаних територіальних громад – це є різні речі. І не потрібно їх об'єднувати, – зазначив Замлинський. – Громади самі вирішують, як їм об’єднуватись. Дійсно, є бачення обласної адміністрації, як би це мало бути правильно. Керуючись якось методикою, яка передбачає ті чи інші підходи чи по транспортній доступності чи по інженерній, інфраструктурній чи іншій. А також з розрахунку фінансової доступності. Ми, як обласна адміністрація, готові сприяти всім громадам, які хочуть об'єднатись, пройти цю процедуру, але обласна адміністрація не прийматиме рішення замість сільських депутатів, сільських голів».

У вівторок, 25 жовтня, на сесії Львівської облради продовжать розглядати перспективні плани об’єднання територіальних громад області.