Представники «ЛНР» незаконно перетнули лінію розмежування на Луганщині

Поблизу Станиці Луганської триває процес з розведення військ

07:46, 7 серпня 2019

Представники російської окупаційної адміністрації Луганщини Владислав Дейнего та Ольга Копцева 6 серпня перетнули лінію розмежування у Станиці Луганській. Вони також заявили про права на Станицю та місто Щастя.

Як повідомив «5 канал», коли керівник адміністрації Станично-Луганського району Юрій Золкін поцікавився, з якою метою представники бойовиків перейшли на підконтрольну Україні територію, Дейнега сказав, що не зобов'язаний триматися окресленої лінією фронту межі.

«Згідно з Мінськими домовленостями, Станиця і Щастя наші», – сказав Дейнего, на що Золкін заперечив, нагадавши, що відповідно до мінських домовленостей лінія розмежування проходить посередині річки Сіверський Донець.

Після кількахвилинної перепалки представники російської окупаційної адміністрації Луганщини підійшли до співробітників ООН, а коли журналісти хотіли зняти це на відео, Копцева відштовхнула оператора і спробувала заборонити знімати.

У коментарі «Громадському» Золкін розповів, що Дейнего і Копцева перейшли лінію розмежування, коли він давав інтерв'ю «5 каналу».

«Пізніше виявилось, що вони чекали якусь ООНівську делегацію, але на тій стороні не могли почекати, а перейшли через міст зруйнований, щоб чекати їх тут», – повідомив голова Станично-Луганського району.

До слова, представники окупаційної адміністрації Владислав Дейнего та Ольга Копцева беруть участь у перемовинах у Мінську від так званої «ЛНР». Дейнего також оголошений в Україні в розшук за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність держави та тероризмі.

Нагадаємо, 27 червня спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та російських бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст можуть відремонтувати протягом 1,5–3 місяці.

17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Роботи з відновлення мосту можуть розпочати тільки після ліквідації споруд, які є лише з окупованого боку. Проте розмінування у Станиці Луганській наразі не починали через відсутність гарантій безпеки з боку бойовиків.