Представники Московського Патріархату лякають кровопролиттям після отримання автокефалії УПЦ

30 червня

Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Іларіон (Алфеєв) запевняє, що після надання Українській православній церкві автокефалії в Україні розпочнуться війни за право володіння над лаврами та храмами. Про це він заявив в інтерв’ю грецькому агентству церковних новин «Ромфеа», повідомляє російський «Інтефакс».

«Філарет Денисенко (…) запевняє, що Константинопольський Патріархат невдовзі надасть автокефалію його структурі. (...) І він же говорить про те, що як тільки буде створена ця нова церковна структура, до неї повинні будуть перейти Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра», – сказав митрополит РПЦ Іларіон.

Реалізація таких планів, за його словами, може призвести до трагічних наслідків.

«Зараз близько 50 храмів канонічної Української Церкви незаконно захоплені розкольниками, вже відбувається насильство над православними віруючими. А уявіть собі, що станеться, якщо розкольники почнуть захоплювати лаври. Тисячі людей зберуться, будуть захищати ці обителі, проллється кров», – заявив представник Московського Патріархату, додавши , що «в жодному разі не можна цього допустити».

Як раніше писала «Релігійно-інформаційна служба України», Іларіон у травні 2018 року лякав українських православних унією з католиками та греко-католиками у разі отримання Томосу. Також він заявляв, що крім УПЦ (МП) в Україні немає і не може бути «канонічної православної Церкви».

Як писав ZAXID.NET, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет повідомив, що після отримання томосу про автокефалію УПЦ Московського патріархату втратить право називатися українською.

За словами Київського патріарха, ті парафії, священики та єпископи, які не приєднаються до Української єдиної помісної церкви, не матимуть права називатися Українською православною церквою, а будуть лише митрополією чи екзархатом Російської православної церкви в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку
Українські військовослужбовці взяли під контроль хутір Вільний у Луганській області
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня