Прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич завчасно покинув жалобну церемонію у боснійській Сребрениці після того, як із натовпу в нього полетіло каміння і пляшки.
Як передають інформагентства з місця події, сербська делегація спішно покинула церемонію і попрямувала до припаркованих за кладовищем машин, передає BBC.
Один зі співробітників прем'єр-міністра повідомив, що камінь потрапив в обличчя Вучичу і розбив йому окуляри.
Перед цим Вучич виступив на жалобній церемонії, присвяченій 20 річниці вбивства 8 тис. боснійських біженців - найкривавішого злочину в Європі з часів Другої світової війни. Його промову зустріли гулом несхвалення.
Цей інцидент викликав гнівну реакцію у Бєлграді.
«Напад на прем'єр-міністра Сербії Олександра Вучича - це напад на саму Сербію і на всіх інших сербів», - заявив глава МЗС країни Івіца Дачич.
Міністр внутрішніх справ Сербії Небойша Стефанович назвав цей інцидент спробою замаху на прем'єра.
«Це скандальний напад, і його можна розглядати як спробу замаху», - заявив Стефанович в інтерв'ю сербському телебаченню.
«Влада Боснії навіть не спробувала створити бодай мінімальні умови захисту та безпеки прем'єр-міністру Сербії», - сказав він.
Цей інцидент затьмарив жалобну церемонію в Сребрениці, на яку з'їхалися десятки тисяч людей. У суботу тут будуть поховані виявлені й ідентифіковані за допомогою аналізу ДНК останки 136 жертв різанини.
У Сребреніцу також прибули десятки державних діячів із різних країн світу, серед них - глава зовнішньої політики Євросоюзу Федеріка Могеріні, екс-президент США Білл Клінтон, прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, британська принцеса Анна і королева Йорданії Нур.
Нагадаємо, у липні 1995 року загони боснійських сербів увійшли в Сребреницю, оголошену Радою безпеки ООН «зоною безпеки».
Практично не зустрівши опору з боку легкоозброєних голландських військовослужбовців з числа «блакитних касок» ООН, війська сербського генерала Ратко Младіча влаштували в місті розправу над мусульманським населенням.
Згідно з офіційними даними, за кілька днів у Сребрениці було вбито понад 8 тис. мусульман, в основному чоловіків і юнаків.
Міжнародний суд ООН в Гаазі кваліфікував події в Сребрениці як геноцид.
Нещодавно Росія наклала вето на резолюцію про засудження різанини в Сребрениці при голосуванні в Раді Безпеки ООН.
Кожного року 11 липня влада Боснії і Герцеговини проводять у Сребрениці пам'ятну церемонію.