Прем'єр-міністр закликав зняти блокаду поставок вугілля з окупованої частини Донбасу

20:50, 12 лютого 2017

Вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі Україні потрібне, оскільки припинення його постачання може призвести до проблем з електроенергією на нашій території. Про це у неділю у вечірньому ефірі каналу «Україна» заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Блокування постачання вугілля, якому немає альтернативи, я думаю, якщо ви запитаєте у експертів, вони скажуть, це означає тільки єдине – зупинка та віялові відключення по всій території України. Чи потрібно доводити до цього – я вважаю, що ні», - сказав Гройсман.

За його словами, Україна споживає 24 млн тонн енергетичного вугілля, з них 9 млн тонн вугілля групи «А», яке використовується на ТЕС, видобувається на непідконтрольній території. «А куди постачається електроенергія? У будинки, домівки, квартири українських громадян», - додав глава уряду.

Прем’єр-міністр визнав, що ситуація на лінії розмежування викликає багато проблем і питань.

«Тут слід жорстко боротися з контрабандою, а не з громадянами України. Питання має бути розблоковане, контроль потрібно зробити серйозний за переміщенням товарів, знайти винних. Але блокувати тепло і металургію? Це частина економіки», – сказав Гройсман.

Тим часом на сторінці «штабу блокади» у Facebook у неділю поширили пропозицію про громадське обговорення блокування залізниці на Луганщині.

Згідно з даними організаторів, має відбутися «народне віче» на майдані Незалежності у Києві. Датою такої зустрічі називають 19 лютого, ініціаторами її проведення – «Рух ОУН».

Акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня 2017 року, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію «Світланове» із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет. Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

У суботу, 11 лютого, організатори блокади на Донбасі перекрили залізницю «Ясинувата-Костянтинівка».