Прес-секретарка президента України Юлія Мендель здійснила фізичний напад на журналіста, який хотів поставити питання главі української держави Володимиру Зеленському. Про це повідомив журналіст Михайло Ткач на своїй сторінці в Facebook.
«Хто може пояснити в якій цивілізованній країні світу прес-секретарка президента дозволяє собі подібне в момент коли журналіст хоче поставити питання першим особам! Це як називається?! Свобода слова?! Ви там в США про нову країну говорите зараз? Ну то от пару скрінів з «нової країни». На момент коли мене обрали до ради з питань захисту свободи слова при президентові я вже бачив ці кадри. Можна створити хоть десять рад, але президент має починати з себе і своїм прикладом демонструвати як потрібно ставитись до ЗМІ», – написав Ткач.
Журналіст також опублікував скріншоти відео, датовані вереснем 2019 року.
скріншот «Схеми: корупція в деталях»
На фото чітко видно, як охоронці глави держави і прес-секретарка Мендель грубо відштовхують журналіста, який намагається щось запитати у Зеленського.
Як виявилося, журналіст програми «Схеми: корупція в деталях» Сергій Андрушко намагався взяти коментар у Зеленського щодо поїздок Богдана в Росію разом з прем’єром Миколою Азаровим і про нагороду від Кабміну часів Віктора Януковича в розпал Євромайдану.
На відео «Схеми: корупція в деталях» з 15:07
Пізніше речниця Зеленського Юлія Мендель повідомила, що не штовхала журналіста, а лише зупиняла його, бо він вторгався в «особистий простір» і зону безпеки президента.
Пізніше про агресивну поведінку Юлії Мендель заявили ще двоє журналістів – Крістофер Міллер з «Радіо Свобода» і Наталія Шимків з LB.ua.
Як інформував ZAXID.NET, очільник Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Богдан, був у складі урядової делегації на чолі з Миколою Азаровим, яка літала на переговори в Санкт-Петербург 19–20 листопада 2013 року. уже наступного дня після повернення делегації з РФ, український уряд різко змінив геополітичний курс у бік Росії, зупинивши підготовку до підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це рішення уряду викликало спротив українців і вилилось у затяжну та драматичну Революцію гідності.