20-22 жовтня Україну відвідає президент Чеської республіки Мілош Земан, якого супроводжуватимуть майже півтори сотні чеських підприємців. Україна – перша з держав колишнього СРСР, яку президент Чехії відвідає з офіційним візитом. Загалом це буде шостий закордонний візит з часів обрання Мілоша Земана президентом Чехії.
Як заявив Мілош Земан під час зустрічі з Віктором Януковичем у польській Віслі в липні, він хоче підтримати прагнення України інтегруватися в Європейський Союз і сподівається, що його поїздка сприятиме політичному зближенню Києва з Брюсселем.
Мілош Земан висловився однозначно "за" підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, що може відбутися в листопаді, на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, оскільки входження України в зону вільної торгівлі відповідатиме економічним інтересам самої Чехії. Адже згідно із статистикою, Чехія входить у десятку найбільших імпортерів на українському ринку. Річний українсько-чеський товарообмін становить два з половиною мільярди доларів, а, за обчисленнями деяких економістів, за сприятливіших умов, якщо Україна стане асоціативним членом ЄС, товарообмін можна швидко подвоїти.
"Тож не дивно, що для наших підприємців Україна – ласий шматок, – пояснила Deutsche Welle заступник генерального директора чеської Спілки промисловців Даґмар Кухтова. – Готуючи візит, ми попереджали охочих поїхати з паном президентом, що число членів делегації обмежуватиметься місткістю президентського лайнера, та їх виявилося аж 140, і на Київ – випадок унікальний – стартуватимуть два літаки". Даґмар Кухтова наголосила, що делегація складатиметься не лише з осіб, які вже мають в Україні розроблені проекти, а й з представників тих підприємств, які сподіваються знайти нові торгівельні контакти.
Офіційна зустріч Мілоша Земана з Віктором Януковичам, за повідомленням прес-служби українського президента, відбудеться 21 жовтня.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.