Президент ФІФА Зепп Блаттер запропонував дискваліфікувати команди або знімати з них очки за прояви расизму з боку вболівальників. Про це він заявив на святкуванні 150-річчя футбольної асоціації в Лондоні.
За словами Блаттера, штрафи за расистські витівки фанатів - нісенітниця, оскільки на їх сплату завжди можна знайти гроші, проводити матчі без глядачів – теж нісенітниця, тому що це суперечить духу футболу і є покаранням для команди, що грає в гостях.
«Нам потрібно виводити команди зі змагань або знімати очки. Лише такими рішеннями можна боротися з расизмом і дискримінацією... Нам потрібна сміливість, щоб зробити це», – наголосив глава ФІФА. Він висловив упевненість, що спільними зусиллями ситуацію вдасться переламати.
Останній скандал, пов'язаний із проявом расизму вболівальників, стався минулого тижня. Після матчу Ліги чемпіонів, в якому московський ЦСКА зустрічався з англійським «Манчестер Сіті», капітан англійської команди Яя Турі поскаржився на расистські вигуки на його адресу. Матч, в якому ЦСКА поступився англійцям з рахунком 1:2, відбувся на стадіоні «Арена Хімки» 23 жовтня. Наступного дня ЦСКА назвав звинувачення вболівальників в расизмі безпідставними, відзначивши, що несхвальним гулом і свистом ті намагалися чинити тиск на всіх гравців «Манчестер Сіті» незалежно від їхньої расової приналежності. Проте УЄФА почав щодо ЦСКА дисциплінарне розслідування. Слухання за його підсумками мають відбутися 30 жовтня.
У 2006 році напередодні чемпіонату світу з футболу в Німеччині Блаттер пообіцяв, що у разі прояву расизму з боку вболівальників зі збірних зніматиметься три очки. Проте за кілька днів він відмовився від своїх слів, пояснивши, що, якщо ввести такі санкції, то вболівальники зможуть навмисно впливати на результати тих чи інших матчів.
Нагадаємо, FARE прозвітувала про численні порушення з боку українських фанатів на матчі Україна-Сан-Марино у Львові: банери із зображенням логотипу дивізії «СС-Галичина», а також демонструючи вітання «хайль, Гітлер». В результаті Федерація футболу України оштрафована на 45 тисяч франків, а стадіон у Львові дискваліфікований на відбіркові матчі за участі національної збірної до 2018 року включно. ФФУ подала апеляцію на це рішення і попросила розглянути її за прискореною процедурою, а вже 3 жовтня стало відомо, що дію санкцій до України призупинено на період розгляду апеляції.