Президент Ізраїлю звинуватив бійців ОУН у сприянні Голокосту

08:25, 28 вересня 2016

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін звинуватив бійців Організації українських націоналістів у пособництві масовому знищенню євреїв німецькими нацистами в роки Другої світової війни (Голокості).

Про це він заявив під час парламентських слухань «75-та річниця трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність».

«Близько 1,5 млн євреїв були вбиті на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру і в багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів, зіштовхували у братські могили. Багатьма посібниками злочинів були українці. Серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям», - заявив Рівлін.

Рівлін також зауважив, що серед українців було і безліч «праведників світу» - людей, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв, пишуть «Українські новини».

«Правильно і те, що було понад 2,5 тис. праведників народів світу - ті лічені іскри, які яскраво світили в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчали», - сказав президент Ізраїлю.

Відео «112 Україна»

Рівлін разом з тим зазначив, що нинішні відносини між єврейським і українським народом націлені на майбутнє.

«Відносини між українським і єврейським народами сьогодні спрямовані на майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її гарними подіями забулася», - сказав Рівлін.

В свою чергу, коментуючи виступ Рівліна у Верховній Раді України з нагоди річниці трагедії Бабиного Яру, керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зауважив, що президент Ізраїлю в своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН у Голокості.

«Вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирав пам'ять про них», – написав В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що під час німецької окупації Києва у часи Другої світової війни урочище Бабин Яр стало місцем масових розстрілів. Значна частина людей була розстріляна за етнічною ознакою, наприклад, євреї чи цигани. Лише 29-30 вересня 1941 року було розстріляно близько 34 тис. євреїв.

Також нацисти розстрілювали противників гітлерівського режиму - радянських активістів, підпільників, а також і українських націоналістів. Розстріляно було 621-го члена ОУН, включаючи поетесу Олену Телігу, ім'ям якої названа вулиця, на якій зараз розташоване урочище.

Питання участі і ролі української допоміжної поліції в розстрілах у Бабиному Яру залишається дискусійним.

До слова, 29 вересня у Києві заплановані жалобні заходи до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру. В адміністрації президента України анонсували участь у них Рівліна, президента Німеччини Йоахіма Гаука, голови Європейської Ради Дональда Туска, президента Угорщини Яноша Адера.