Президент ПАРЄ офіційно просить повернути Росію до асамблеї: Україна вимагає пояснень

16:46, 10 жовтня 2016

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунт наполягає на тому, що асамблея має зробити необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції.

«Ситуація, коли Росія відсутня на асамблеї, не на користь нікому – ні Росії, ні асамблеї, ні комусь з інших 46 країн», – заявив він на відкритті осінньої сесії ПАРЄ в понеділок, 10 жовтня, передає «Європейська правда».

Президент ПАРЄ також поскаржився на опір окремих сил, які не вважають можливим зняття обмежень з представників РФ.

«Ви знаєте, що я вчинив кроки для відновлення стосунків з РФ. Я робив це відкрито, повідомляючи про це керівників груп. Я часто бачив, що деякі групи заважають діалогу, але ми маємо йти вперед. Виключення будь-кого з наших обговорень не допомагає на шляху до прогресу», – зауважив він.

Аграмунт зауважив, що і надалі працюватиме над поверненням Росії, та закликав інших політиків підтримати його: «Ми домовилися, що керівники політичних груп обговорять цю ситуацію. Я хотів би, щоби ми всі обговорили це питання».

Попри це, Аграмунт наголосив, що і надалі треба говорити про порушення з боку РФ. «Діалог не повинен підривати наші принципи», – заявив він.

У свою чергу представниця гуманітарної підгрупи від України у Тристоронній контактній групі, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що українська делегація в ПАРЄ звернулася до керівництва Європейської народної партії (ЄНП) – політичної групи, яка делегувала Аграмунта на високу посаду, з проханням надати оцінку його позиції. перший

Вона повідомила, що Аграмунт у вступному слові «навіть не намагається приховати, що часті поїздки в Москву далися взнаки». «Він публічно скаржиться, що відсутність Росії в ПАРЄ не йде на користь ні РФ, ні ПАРЄ, ні іншим 46 країнам – учасницям Асамблеї (Навіщо розписуватися за все делегації? Судячи зі зміни риторики Аграмунта, його спілкування з російським фашиствуючим режимом, навпаки, шкодить репутації цього колись демократичного іспанця і не йде йому на користь», – написала Геращенко у Facebook.

Крім того, зазначила вона, у своєму виступі Аграмунт робить якісь дивні натяки, що «деякі групи заважають веденню діалогу з РФ і що вони не повинні заважати веденню діалогу».

Український парламентарій також повідомила, що президент ПАРЄ висловив свою думку, що «вилучення когось із обговорення не допомагає, а навпаки, сприяє агресивній риториці, яку використовують популісти, націоналісти і ксенофоби».

Водночас, додала Геращенко, Аграмунт у своєму вступному слові жодного разу не згадав Донбас, не вимовив такого слова як Донбас і не згадав Мінські угоди, а якось непевно підсумував про те, що «мета проведення діалогу між 47 країнами не повинна підривати наші цінності. Не можна змінювати кордони і порушувати територіальну цілісність інших країн. Конфлікт в Україні і незаконна анексія Криму неприпустимі».

«І ні слова, яка ж це країна порушила територіальну цілісність України і вкрала Крим. Соромно. І ми будемо протистояти спробам заговорити цінності РЄ та ПАРЄ. Не дамо забути європейським колегам, що РФ є країною, яка підтримує тероризм: в Сирії, на окупованому Донбасі, звідки збили МН17. І як можна вести діалог зі спільниками терористів. Питання не до Аграмунта, з ним все зрозуміло. А до Асамблеї», – написала вона.

У 2014 і 2015 роках ПАРЄ через незаконну анексію Криму позбавила російську делегацію права голосувати на сесії, права участі в роботі статутних органів і в моніторингу виборів.

Росія, чия делегація відсторонена від участі у ПАРЄ, поставила вимогу змінити процедуру підтвердження повноваження національних делегацій. Зокрема, вони хотіли, щоб рішення про відсторонення делегації приймали не 20 людей, а третина всіх присутніх або 20% від загальної кількості членів Асамблеї.

Крім того, Росія вимагала замість моніторингу країн проводити «моніторинг кейсів», тобто випадків, а також ухвалювати резолюції, лише якщо в залі ПАРЄ будуть присутні не менше половини делегатів.