Президент Польщі підписав один з трьох резонансних законів про судоустрій

11:39, 25 липня 2017

Президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів, прийнятих парламентом Польщі в рамках суперечливої судової реформи, ініційованої урядом. Цю інформацію підтвердили у канцелярії глави держави, повідомляє Wyborcza.

Дуда підписав закон про суди загальної юрисдикції. Документ передбачає надання міністру юстиції, який одночасно обіймає пост генерального прокурора, більше повноважень та впливу на суди загальної юрисдикції.

Як повідомив «Укрінформ», незважаючи на те, що президент Польщі Анджей Дуда оголосив в понеділок про накладення вето на два з трьох законів про зміни у судовій системі Польщі, тисячі поляків знову ввечері вийшли на вулиці міст.

У Варшаві, Любліні, Кракові, Вроцлаві, Познані та багатьох інших містах вони дякували президенту Дуді за вето щодо законів про Верховний суд і Національну раду судочинства і вимагали його накладення на ще один закон — про суди загальної юрисдикції. Однак того не сталося.

Нагадаємо, 24 липня Дуда заявив, що накладе вето на суперечливі закони про Верховний суд і Національну раду суддів, ухвалені минулого тижня Сенатом в рамках судової реформи.

Згодом польська прем’єр-міністерка Беата Шидло сказала, що уряд Польщі має намір продовжити реформування судової системи, незважаючи на вето Дуди.

Як повідомляв ZAXID.NET, критики реформи судової системи, зокрема представники опозиційної партії «Громадянська платформа», переконані, що вона знищить принцип поділу влади і підірве демократію в Польщі.

Голова «Громадянської платформим» Ґжегож Схетина назвав день голосування у Сеймі «чорним днем для Польщі».

Напередодні ухвалення реформи Європейська Комісія пригрозила Польщі серйозними наслідками в разі вступу в силу законів про судову реформу в їхньому нинішньому вигляді.

Зокрема, віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Брюссель може розпочати проти Варшави процедуру за статтею 7 Лісабонського договору ЄУ, яка передбачає санкції аж до позбавлення країни-порушниці права голосу в Європейській Раді.