Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це йдеться на сайті голови держави.
Як відомо, Романа Трубу директором ДБР обрала конкурсна комісія, а президент лише формалізував це призначення.
Під час зустрічі з Романом Трубою Петро Порошенко зазначив, що згідно Конституції, ще з 1996 року прокуратура мала бути позбавлена функцій слідства, а процес приведення прокуратури до європейських стандартів тривав 21 рік. Глава держави наголосив: «Я абсолютно переконаний, що Ви маєте забезпечити повну незалежність Державного бюро розслідувань».
Петро Порошенко також зазначив, що окрім призначення керівника ДБР, конкурсна комісія також рекомендувала кандидатів на посади заступників керівника.
З 1997-го по 2015 рік Роман Труба працював в органах прокуратури. До 2014 року він працював у Львівській області, а після Революції гідності потрапив у Головне слідче управління Генпрокуратури, де очолював управління з розслідування особливо важливих справ. У квітні 2015 року його кар'єра в ГПУ завершилася, а вже в травні 2015-го Роман Труба перейшов у приватний сектор, очоливши департамент юридичної компанії «Сектор права». Раніше ZAXID.NET писав, що Роман Труба уник люстрації після Євромайдану. Будучи прокурором Пустомитівського району він у 2013 році клопотав про відкриття кримінальної справи щодо активістів Євромайдану. Згідно з законом «Про очищення влади» він мав би бути люстрованим, однак уникнув цього, самостійно звільнившись із посади держслужбовця у 2015 році.
Як відомо, закон про ДБР Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. Він є частиною так званого пакету безвізових законів. Президент Петро Порошенко підписав його в січні 2016 року, а 1 березня того самого року закон набув чинності. Конкурсна комісія мала обрати керівника Державного бюро розслідувань і його заступників до липня 2017 року, а повноцінно ДБР мало запрацювати до листопада 2017 року. Однак цього не сталося. У зв'язку з цим органам прокуратури, які з 21 листопада втратили повноваження з розслідування кримінальних проваджень, доведеться передати близько 20 тисяч справ Національному антикорупційному бюро.
Сам Роман Труба прогнозує, що ДБР запрацює до середини 2018 року.