"Вибори у Києві підтвердили гіпотезу про те, що конфлікт у коаліції та зростання напруги, яке там є, сприяли деморалізації та дезорієнтації виборців - як наслідок, голосували або пасивно, або стихійно підтримали діючу місцеву владу", - заявив сьогодні, 26 травня, у коментарі ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв, коментуючи вибори у столиці.
"І, насправді, ця тенденція, яку показав Київ, притаманна більшості регіонів - громадяни розчарувались у великій політиці. Не можна використовувати місцеві вибори як інструмент для затвердження власної позиції чи як елемент політичної напруги. Бо на місцевих виборах обіцянки не спрацьовують - тут треба давати рецепти", - наголосив політолог.
За його словами, внаслідок виборів у Києві "відносним переможцем у політичному таборі помаранчевих став БЮТ, який зіграв у свою гру".
"Вибори також засвідчили недієздатність і розбалансованість БНУНС. Окрім цього, наслідком виборів стало те, що президент програв Київ - і це дошкульний удар. Тепер де-факто Тимошенко може претендувати на лідерство. Хоча, я не поділяю позиції, що Тимошенко отримала електоральний поступ - вона лише отримала тимчасову політичну перемогу і поки не є одноосібним загальнонаціональним лідером", - зазначив Андрій Єрмолаєв.
На його думку, у Києві насправді "виборів не відбулося, а відбулася лише виборча кампанія". "Кияни стали пасивними спостерігачами за великим шоу і політичним нарцисизмом. І ці вибори показали, що насправді місцеві вибори (зважаючи на те, якими вони були) можуть призвести до посилення негативним настроїв суспільства і підштовхнути його до настроїв, які є альтернативні демократичним", - резюмував політолог.
За результатами екзит-полу, який вчора, 25 травня, на замовлення телеканалу ICTV проводив Київський міжнародний інститут соціології спільно з Фондом демократичні ініціативи, на виборах міського голови Києва переміг Леонід Черновецький. За нього проголосувало 32% киян.
Інші кандидати отримали такі результати: Олександр Турчинов - 20,3%, Віталій Кличко - 19,8%, Віталій Пилипишин - 9,1%, Микола Катеринчук - 4,9%, Василь Горбаль - 2,7%, Олександр Омельченко - 2,6%, Олег Тягнибок - 2,4%.
До Київської міської ради 3-відсотковий бар’єр, за даними екзит-полу, здолали: Блок Черновецького - 25,7%, БЮТ - 23,4%, Блок Віталія Кличка - 12,7%, Блок Пилипишина-Литвина - 10,4%, ГАК - 4,3%, Партія регіонів - 4%, Блок Миколи Катеринчука - 3,9%, ВО "Свобода" - 3%.
Не здолали 3-відсоткового бар’єру блок "Наша Україна - Народна Самооборона" (2,1%) та КПУ (1,4%).
Під час екзит-полу було опитано 7 564 респонденти. Статистична похибка не перевищує 3%.
Явка виборців, за попередніми даними, склала близько 50%.
Нагадаємо, 18 березня 246 народних депутатів України проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Києва Леоніда Черновецького, прийнявши Постанову "Про призначення позачергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови".
Постановою передбачається призначити позачергові вибори депутатів Київської міської ради та Київського міського голови на останню неділю сімдесятиденного строку з дня набрання чинності цією Постановою та провести їх в порядку, визначеному Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".