Президент ратифікував конвенції між Україною і Люксембургом про подвійне оподаткування

Переговори про уникнення подвійного оподаткування тривали майже майже 19 років

12:13, 3 квітня 2017

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про ратифікацію конвенції між урядом України і урядом Люксембургу про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням щодо податків на доходи і на капітал». Про йдеться у повідомленні прес-служби президента.

Згідно з інформацією, документ сприяє створенню ефективної двосторонньої договірно-правової бази для уникнення подвійного оподаткування, запобіганню ухиленням від сплати податків, а також взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій і торгівлі.

Цей документ Верховна Рада ратифікувала 14 березня поточного року. Підписання оновленої конвенції між Україною і Люксембургом про уникнення подвійного оподаткування відбулося 30 вересня 2016 року, що завершило переговори які тривали 19 років.

З проханням прискорити підписання цього документа до українського Мінфіну раніше звернулося ПАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат ArcelorMittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.).

За даними Мінфіну, угодою передбачено оподаткування дивідендів - за загальною ставкою 15%; для дивідендів, одержуваних компанією, що володіє не менше 20% капіталу компанії, яка ці дивіденди виплачує, - 5%.

Оподаткування відсотків передбачено за загальною ставкою 10%; для відсотків, сплачуваних у зв'язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання, - 5%; відсотків за банківською позикою - 5%.

Оподаткування роялті встановлено за загальною ставкою 10%, для роялті щодо авторських прав на наукові твори, патенти, торгових марок, секретної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду - 5%.

Мінфін нагадував, що спочатку конвенція була підписана ще у вересні 1997 року, проте в 1998 році Верховна Рада відхилила її ратифікацію, так як документ передбачав звільнення від оподаткування дивідендів і ставку оподаткування відсотків на рівні 2%.