Президент США відвідає Польщу з офіційним візитом 6 липня

08:33, 10 червня 2017

Президент США Дональд Трамп 6 липня відвідає Польщу, де зустрінеться з польським колегою Анджеєм Дудою, а також лідерами країн, які візьмуть участь у саміті Міжмор’я (Адріатика - Балтика - Чорне море). Про це заявили міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський і глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, пише «Укрінформ».

«6 липня президент США Дональд Трамп відвідає з візитом Польщу на запрошення президента Анджея Дуди. Переговори з цього приводу тривали упродовж останніх тижнів і їх було прискорено після зустрічі президентів під час саміту НАТО у травні», - заявив Щерський і додав, що під час візиту Трамп зустрінеться з Дудою, а також візьме участь у саміті Міжмор’я.

Міністр канцелярії заявив, що значна частина переговорів Трампа з партнерами стосуватиметься справ міжнародної безпеки та безпеки регіону східної Європи. На його думку, візит Трампа зміцнить позиції Польщі як адвоката регіону, проявом чого є нещодавнє обрання Польщі членом Радбезу ООН на 2018-2019 роки.

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський зауважив, що до Польщі вже прибула робоча група із США для підготовки візиту глави Білого дому. За його словами, місцем зустрічі президентів, ймовірно, буде Варшава. Візит Трампа до Польщі підтвердили також і в Білому домі. Речник Трампа зазначив, що під час візиту президент США виголосить «важливу промову», щоб продемонструвати сильні зв'язки США з Центральною Європою і візьме участь у саміті Міжмор’я.

Інформація про можливий візит президента США до Польщі з’явилася в четвер, 8 червня. Агентство Reuters повідомляло, що американський президент, імовірно, відвідає Польщу 6 липня.

Слід зазначити, що «Міжмор’я» є одним з основних проектів на міжнародній арені, який Анджей Дуда почав реалізувати після обрання президентом Польщі в 2015 році. Головною темою Другого саміту Міжмор’я, проведення якого планувалося у Вроцлаві, буде інфраструктура. Міжмор’я - це неформальна платформа співпраці між Польщею, Хорватією, Литвою, Латвією, Естонією, Чехією, Словаччиною, Словенією, Угорщиною, Румунією, Болгарією та Австрією. Пріоритетом проекту є формування інфраструктурної та економічної єдності на відтинку «Північ - Південь».