Президент Туреччини Абдуллах Гюль виступив на захист співробітників поліції, які розганяли демонстрантів на площі Таксім у Стамбулі. Про це він заявив в інтерв'ю канадській газеті "Глоб енд мейл".
"Ніхто з них (поліцейських) не вдався до використання зброї, у них не було кийків і зброї, і в ході демонстрацій ніхто не загинув від вогнепальних поранень", – сказав Гюль.
"Якби на початку подій в Сирії поліцейські діяли так само, якби вони прагнули до діалогу, щоб зрозуміти вимоги суспільства, можливо, в цій країні не було б ескалації насильства і такої кількості жертв", – додав президент Туреччини.
При цьому він зауважив, що вимоги турецьких демонстрантів "цілком природні".
"Люди на Уолл-стріт у Нью-Йорку теж вимагали більш досконалої демократії. Те ж саме можна сказати про людей в Лондоні та Італії. Те ж саме відбувається і в Стамбулі. Вони хочуть бачити більш досконалу систему, і це цілком природно", – сказав Гюль.
Своєю чергою, турецькі демонстранти заявили, що мають намір залишатися в парку Гезі в Стамбулі всупереч заклику прем'єр-міністра країни Реджепа Тайіпа Ердогана припинити акцію протесту.
Нагадаємо, масові акції протесту в різних містах Туреччини, зокрема в Анкарі і Стамбулі, тривали два тижня. Вони почалися після того, як поліція застосувала жорсткі заходи для розгону акції екологів та мешканців Стамбула, які протестували проти планів забудови в районі площі Таксім, що передбачала вирубку місцевого парку Гезі. Придушення поліцією цієї акції викликало масові протести проти голови уряду і його ісламістської Партії справедливості і розвитку. Amnesty International заявляє, що під час протестів загинуло дві особи.
Партія прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана заявила, що дострокових виборів у країні не буде.
11 червня турецький спецназ за допомогою водометів і сльозогінного газу очистив від демонстрантів площу Таксім. Однак ближче до вечора сотні людей повернулися, і в ніч на 12 червня зіткнення з поліцією відновилися з новою силою. За останніми даними, спецназу за підтримки бронетехніки все-таки вдалося звільнити площу.
Декілька турецьких телеканалів були оштрафовані за прямий ефір з площі Таксім у Стамбулі під час заворушень.