Президент Вірменії Серж Сарґсян у розмові з Володимиром Путіним у середу, 19 березня, обговорив становище, що склалося після «референдуму» у Криму, і обидва «констатували, що це черговий зразок реалізації права народів на самовизначення шляхом вільного волевиявлення».
При цьому вони наголосили на необхідності дотримуватися норм і засад міжнародного права, в першу чергу Статуту ООН, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на прес-службу вірменського президента.
Крім того, під час розмови, що відбулася з ініціативи вірменської сторони, президенти також говорили про перебіг кроків, які здійснюються на виконання ухвали Вірменії вступати в Митний союз.
У Росії прес-служба російського президента повідомила про цю ж розмову набагато коротше і при цьому взагалі не згадала слів підтримки з боку вірменського керівника. Президенти «обмінялися думками» у зв’язку з «возз’єднанням» Криму і Севастополя з Росією, заявили у Кремлі.
Президент Вірменії минулої осені під тиском Росії різко змінив свій тодішній курс на євроінтеграцію і замість парафування вже підготованої угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським союзом оголосив, що країна вступатиме натомість до Митного союзу під проводом Росії.
Вірменія також неофіційно підтримує Нагірний Карабах – сепаратистський регіон у сусідньому Азербайджані, де живуть переважно місцеві вірмени, – хоча при цьому не намагається анексувати його і навіть формально не визнає його самопроголошеної «незалежності».
В Азербайджані, який має у своїх міжнародно визнаних кордонах непідконтрольний сепаратистський регіон, натомість у вівторок заявили, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет усіх держав, зокрема, й України.
Додамо, що дії Росії щодо України також підтримав і Казахстан. Тоді як США,Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва, Німеччина та Китай заявили про невизнання «референдуму» про входження Криму до Російської Федерації.
Більше того, що через дії Росії щодо України, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС не будуть брати участь у саміті G8, який мав пройти у червні цього року в Сочі.
А українське МЗС закликало міжнародне співтовариство не визнавати Республіку Крим.