Президент закликав створити міжнародний механізм відповідальності для країн-агресорів

Президент виступив на засіданні Генасамблеї ООН на тему біженців і мігрантів

20:00, 19 вересня 2016

Президент Петро Порошенко вважає необхідністю відновлення посади спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб. Про це у понеділок, 19 вересня, він заявив під час виступу на засіданні Генасамблеї ООН на тему біженців і мігрантів, повідомили у прес-службі голови держави.

Президент зазначив, що безпрецедентна міграційна криза і наплив біженців стали «важливим іспитом для всього людства», адже понад 250 млн людей з різних причин покинули свої будинки. «Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності і скоординованих зусиль», - сказав Порошенко.

Він також зазначив, що зовнішня агресія і спонсорований державами тероризм є ворогами людства у багатьох куточках нашого світу. «Російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», - заявив президент, зазначивши, що всі зусилля можуть стати марними, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме - зовнішню агресію і порушення міжнародного права.

«Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб», - сказав Порошенко.

Він також підкреслив важливість політичної декларації, яка повинна бути прийнята і яка пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва і координації зусиль світового співтовариства. Порошенко зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми. Президент нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще в 1998 році криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.

Глава держави закликав забезпечити належне фінансування програм ООН, щоб ліквідувати розрив між виділенням коштів і реальними гуманітарними потребами та привітав той факт, що Декларація закладає основу для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. «Їхній захист та підтримка – це наш моральний та політичний обов’язок», - сказав президент.