Президента закликали захистити українську службу Euronews

10:49, 10 січня 2017

Представники української культурної, наукової, медійної громади, звернулись до президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради через ситуацію, що склалася навколо української служби європейського телеканалу Euronews, повідомило «Громадське».

«Українська редакція, єдина з 13-ти мовних служб та один з небагатьох голосів нашої країни у Європі, опинилася на межі закриття вже найближчими тижнями, у зв’язку з рішенням керівництва телеканалу припинити мовлення українською через відсутність фінансування і борги з боку НТКУ.

Пане Президенте, ми закликаємо Вас якнайшвидше втрутитися у ситуацію і посприяти збереженню української редакції на Euronews», – зазначено у петиції.

Підписанти наголосили на важливості збереження української редакції на Euronews в умовах зростання проросійської пропаганди в Європі за активної підтримки Москви.

«Підкреслюємо, що ліквідація української мовної служби телеканалу Euronews відбувається, зокрема, одночасно з розширенням фінансованої Москвою російської служби каналу. Втрату українського голосу на Euronews у контексті нинішнього геополітичного протистояння вважаємо неприпустимою і несправедливою», – заявлено у зверненні.

«Наголошуємо, що завдяки українській службі телеканалу європейські глядачі отримували змогу краще дізнаватися не лише про політичне та економічне життя, російську агресію в Україні, але й про культурні, мистецькі події нашої держави, а також про її історію. Пригадаємо про відзняті українськими журналістами Euronews програми і репортажі про події в Україні, а також записані інтерв'ю з видатними постатями країни, що транслювалися 13 мовами Euronews по всьому світу. Зазначимо, що чимало прямих ефірів і сюжетів про події в Україні з використанням відеоматеріалу інформагенцій готувалися для всіх мовних служб Euronews за ініціативи української редакції.

Усі ці можливості, пане Президенте, можуть бути незворотньо втраченими вже найближчим часом. Закликаємо Вас не допустити цього!», – сказано у петиції.

Петицію підписали понад 50 представників громадськості. Серед підписантів: поет, перекладач, кіносценарист, драматург, герой України Іван Драч; письменник Юрій Винничук; актриса театру та кіно, герой України Ада Роговцева; письменник Андрій Курков; поет і видавець Іван Малкович; телеведуча каналу «1+1» Алла Мазур; єпископ Української греко-католицької церкви в єпархії для українців у Франції, країнах Бенілюксу і Швейцарії, президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк; доктор філологічних наук, почесний президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький; письменник Олександр Ірванець; письменники Віталій і Дмитро Капранови; президент Академії української преси Валерій Іванов; співачка, народна артистка України Марія Бурмака; голова громадської організації «Детектор медіа» Наталія Лігачова; музикант Тарас Чубай; співак, композитор, перекладач Віктор Морозов; журналіст і письменниця Світлана Пиркало; голова ГО «Громадське телебачення» Наталія Гуменюк; директор Українського інституту в Лондоні Марина Песеті; телеведуча і продюсер телеканалу ICTV, заслужена журналістка України Оксана Соколова; журналіст Микола Вереснь; директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничний; політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко; поет і публіцист Олександр Бондаренко; журналіст, поет, прозаїк, перекладач, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук; політолог Володимир Цибулько; письменниця Світляна Поваляєва; письменник Ярослав Мельник; письменниця і журналістка Лариса Денисенко; виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький та інші.