При одноставковому тарифі послуги з теплопостачання надавались мешканцям менш якісно та вчасно, ніж при двоставковому, зауважив керівник ТЕЦ-1 Анатолій Дроб’язко 11 липня під час зустрічі трудових колективів, керівництва теплових підприємств міста, профспілок із владою Львова.
«31 рік я працюю від машиніста до керівника ТЕЦ. Маю печальний досвід роботи при одноставковому тарифі. Підприємство стояло, продукція не подавалась, мешканці теплої води не мали. Скрута фінансова на підприємстві була страшна. Ремонтувати не було за що. При двоставковому тарифі ми про такі проблеми забули. Послуги якісні, тепло маємо вчасно, аварії усуваються протягом найкоротшого терміну. Є певна межа, у яку ми можемо повернутись, відмінивши тариф. Таке враження, що штучно створюється громадська думка, що не потрібен тариф. Чому таке важливе рішення, як двоставковий тариф, було вирішено «з плеча», «ударом»? Таке робити не можна. Треба заслухати фахівців. Ми можемо прийти до точки неповернення, запровадивши такі необдумані рішення», – розповів Анатолій Дроб’язко.
Він додав: «З 1 січня 2010 року ми стали членами енергоринку. У 2010 році ми продали в ринок порядку 30 млн кВт/год електроенергії, то у 2011 році ми продали 45 млн, у 2012 році – 59 млн. Все це завдяки двоставковому тарифу. Чому? Газ надходить безперебійно, обладнання проходить усі технічні ремонти вчасно. Від енергоринку ми отримали 6 млн грн інвестиційних коштів, які освоїли у 2011 році, і порядку 15 млн грн інвестиційних, які ми освоїли у 2012 році. Це гроші у подарунок, які пішли на покращення обладнання».
Нагадаємо, вчора, 11 липня, трудові колективи ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» звернулись до депутатів міської ради з проханням повторно розглянути питання про скасування двоставкового тарифу. Адже львів’яни, які не оформлюють субсидії, будуть змушені взимку при одноставковому тарифі платити за тепло у 2,5 разу більше.
Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 27 червня 2013 року прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.
18 липня у Львові відбудеться засідання сесії міської ради. Таке розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий. Головним питанням засідання є перегляд скасування двоставкового тарифу на тепло.
Довідка. Принцип двоставкового тарифу простий: сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбивається на увесь рік, аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію).
Абонплату, «умовно-постійні витрати», мешканці сплачують впродовж року. Зараз вона становить 1,301 грн/кв. м загальної опалювальної площі квартири. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців.
Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.
Абонплата є не додатковою платою. Це – просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж, як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.
У жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи. Двоставкові тарифи широко застосовують у європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів. Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.