Випадок, який трапився наприкінці вересня у одній із львівських шкіл, коли другокласника госпіталізували із діагнозом серозний менінгіт, спричинив серйозну паніку серед батьків школярів.
Побоюючись поширення хвороби, яка передається вірусним шляхом, деякі батьки не пускали дітей до школи. Зокрема у школі №75 наступного дня після підтвердження випадку захворювання на навчання не прийшло приблизно 100 учнів.
Однак у СЕС Львівщини запевняють, що причин для паніки немає. У відомстві зазначають, що з початку вересня у Львові зареєстровано 13 випадків серозного менінгіту серед дітей. Це є сезонний ріст захворюваності, пік якого припадає на порівняно теплий осінній і весняний періоди. Це пов’язано з тим, що діти в цей час частіше контактують між собою, бо вчаться у школах.
З початку року у Львові зареєстрували 56 випадків захворювання на серозний менінгіт, однак жодного випадку захворювання на менінгококовий менінгіт, який викликається більш небезпечними менінгоковими бактеріями.
«Менінгококовий і серозний менінгіт – це дві різні хвороби, які різняться, як збудниками, так і клінічними формами перебігу. Менінгококова інфекція (менінгіт) викликається тільки збудником бактеріальної природи – менінгококом, а серозний менінгіт може бути викликаний різноманітними вірусами, бактеріями та грибами. Серозний менінгіт симптоматично протікає набагато легше ніж менінгококова інфекція», – прокоментувала ZAXID.NET завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Галина Вашкурак.
За її словами, для серозного менінгіту, як і для більшості інфекційних хвороб, характерна сезонність. Зараз у Львові спостерігається незначне зростання захворюваності у вигляді поодиноких випадків, не пов'язаних між собою.
«Зареєстровано 10 випадків серозного менінгіту серед школярів (по 1-му випадку у 9-ти школах та в 1-го учня гімназії) та 3 випадки серед дошкільнят», – наголосила епідеміолог.
Додамо, що основними симптомами серозного менінгіту є: нудота, блювота, головний біль, підвищення температури тіла до 39-400С впродовж 3-4 днів, загальна слабкість, що є характерними ознаками багатьох хвороб викликаних вірусами. Тривалість інкубаційного періоду становить 3-4 дні. Передається захворювання повітряно-краплинним шляхом при чханні, кашлі, розмові; контактним шляхом, рідше через заражені предмети.
Для профілактики серозного менінгіту необхідно дотримуватись правил особистої гігієни – часто мити руки з милом, мити фрукти і овочі перед вживанням, по можливості обдавати їх окропом, підвищувати імунітет (загартовувати організм, вживати вітаміни тощо).