З початку року на Прикарпатті викрито та ліквідовано 125 конвертаційних центрів, а також виявлено понад 200 „податкових ям”. Порушено 103 кримінальні справи щодо посадових осіб підприємств-вигодонабувачів (тобто платників податку, які скористалися послугами мінімізації або штучного формування від’ємного значення ПДВ). Забезпечено надходження до бюджету 1 млрд 277 млн грн, що майже на 16,3 млн грн більше, ніж за чотири місяці минулого року.
У січні-травні 2009 року податкові органи забезпечили виконання завдань Міністерства фінансів до Загального фонду Державного бюджету на 102,2% (додатково бюджет отримав 865,2 млн гривень), збір становив 39,4 млрд грн. До місцевих бюджетів зібрано 23,4 млрд грн, приріст забезпечено на 102,4%.
Зараз податківці шукають додаткових резервів наповнення бюджету. 17 червня 2009 року відбулось засідання Колегії ДПА України, присвячене комплексному розгляду адміністрування податку на додану вартість. Один із основних резервів забезпечення бюджетних призначень - декриміналізація ПДВ. „Дії шахраїв загрожують економічній безпеці держави. Вони вигадали безліч способів та схем, як вкрасти бюджетні гроші. Одне з останніх „надбань” - застосування фальшивих накладних реально діючих підприємств. Це не лишається непоміченим, ми адекватно реагуємо на такі дії”, - зазначив Голова ДПА України Сергій Буряк.
Тільки за січень-травень 2009 року із задекларованих до відшкодування сум податку на додану вартість (19 321,0 млн грн) упереджено як безпідставно заявлені 3 457,7 млн. гривень.
Вагомий інструмент для викриття махінаторів та мінімізаторів - це додаток №5 до декларації з ПДВ. „Ми зараз опрацьовуємо „дорожню карту” боротьби з тіньовою сферою. Це - поетапне впровадження єдиного реєстру податкових накладних, проведення інвентаризації платників ПДВ та податкового кредиту, посилення контролю за реєстрацією нових платників”, - підкреслив Сергій Буряк.
Викриття тяжких злочинів зросло від 74,2% (2,4 тис. злочинів) за січень-травень 2008 року до 92,8% (2,5 тис. злочинів) за 5 місяців 2009 року.
„Основний пріоритет у роботі податкової міліції - виведення з тіні та ліквідація злочинних схем в економіці”, - зазначив перший заступник начальника податкової міліції - начальник Головного управління податкової міліції ДПА України Геннадій Лісовий.
Більшість правопорушень пов’язана саме з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість. Упродовж поточного року за участі підрозділів податкової міліції зменшено заявлені до відшкодування суми ПДВ на 2,4 млрд гривень. За виявленими 997 фактами незаконних заявок на відшкодування 1,2 млрд грн податку порушено 275 кримінальних справ.