Приклад політики Голодомору можна було б використати для примирення радянських солдат та воїнів УПА, - російський історик

16:30, 27 листопада 2010

Російський історик та публіцист Климентій Федевич вважає, що державна політика пам'яті Голодомору, створена завдяки президентові Віктору Ющенку, винятково успішна й ефективна.

«Будь-яка її корекція навряд чи б поліпшила її результати, що й так існують, незалежно від волі будь-яких українських властей - чинних і майбутніх. Я вважаю, що радше варто говорити не про можливі корекції політики пам'яті Голодомору, а про шляхи подальшого успішного розвитку української історичної пам'яті. Це в жодному разі не в мінус Віктору Ющенку, але, швидше за все, у держави не було достатньо часу, коштів і ресурсів, щоб так само глибоко висвітлити інші історичні події в Україні, як у випадку Голодомору», - зазначив К. Федевич у коментарі ZAXID.NET .

«Наприклад, принцип успішного засудження злочинів проти людяності на прикладі Голодомору, можна було б ефективно використати для примирення історичної пам'яті про українців в Радянській армії і солдатів Української повстанської армії в 1940-1950-ті рр. Державна політика України могла б успішніше доводити, що й ті, й інші боролися за Україну, якщо б однозначно засуджувала будь-які злочини проти людяності, скоєні будь-якою зі сторін, а не пропонуючи просто «помиритися». Якщо не засуджувати злочини, незалежно хто їх скоїв, кожна зі сторін залишиться при своїй думці. Саме безкомпромісне засудження радянської влади як організатора злочину проти людяності забезпечило перемогу політики пам'яті Голодомору всередині України та за її межами», - зазначив К. Федевич.

Як інформував ZAXID.NET , 27 листопада в Україні День пам'яті жертв голодоморів.