На Буковині працівник прикордонної служби спільно ще з трьома чоловіками організували схему незаконного переправлення ухилянтів за кордон. Прикордонник щоденно отримував інформацію про місце розташування патрулів та передавав його своїм пособникам. З одного клієнта група отримувала 4500 до 5000 євро.
За даними слідства, у старшого сержанта прикордонної служби виник задум заробити грошей на незаконному переправлянні чоловіків призовного віку за кордон. Щоб реалізувати свій план, він до роботи над схемою залучив ще трьох знайомих людей. Старший сержант через свою службу в прикордонному загоні отримував інформацією про час та розташування прикордонних патрулів. Військовослужбовець особисто розробляв і погоджував зі спільниками план та етапи підготовки переправлення: визначав час, місце і спосіб.
«Працівники СБУ та чернівецькі військові прокурори дізналися, що прикордонник крім цього також вживав заходів безпеки та конспірації. Він підшукував “клієнтів” серед знайомих. Встановлено, що спершу охочі уникнути мобілізації чоловіки прибували до Чернівців, після чого доставляли на автомобілі до прикордоння та у нічну пору доби пішки переводили до Румунії», – повідомили в Спеціалізованій прокуратурі в сфері оборони Західного регіону у вівторок, 10 жовтня.
Такі послуги коштували для однієї людини від 4500 до 5000 євро. Неправомірний заробіток спільники розподіляли між собою. Під час чергової спроби незаконного перетину правоохоронці викрили 5 чоловіків та затримали їх.
Працівники Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомили про підозру злочинній групі у складі інспектора прикордонної служби та трьох місцевих мешканців за ч. 3 ст. 332 КК України (Організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинений в умовах воєнного стану). Санкція статті передбачає від 7 до 9 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскацією майна.
Наразі прикордоннику обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 000 грн застави, стосовно його спільників – вирішується питання у суді. Також працівники СБУ перевіряють причетність до схеми інших військовослужбовців Державної прикордонної служби України.