Прикордонники зустріли перших строковиків

Зі Львова на Одещину відправили 10 солдатів

17:10, 13 травня 2016

Офіцери-прикордонники згадують навички роботи з молоддю. Вперше за вісім років лави Державної служби поповнять солдати-строковики. Всього їх буде близько 4 тисяч. Перші десять, яких призвали на Львівщині, вже вирушили до Ізмаїла – навчатися тонкощам охорони морського кордону.

Новобранцям вже за двадцять, деякі з них встигли попрацювати чи захистити дипломи.

«Я працював комірником. Якщо захочу, можу повернутися на роботу через рік. Але побачимо, як мені піде служба. Може, і залишуся в армії, – зазначив Сергій Пелещишин. – Батько мій служив в морфлоті. На кораблі він відслужив три роки. Ну і я думаю, що мені це теж не зашкодить».

Кажуть, хоч на повістки не чекали, в армію вирішили йти свідомо. Навіть батьки не змогли відмовити. 

«Він в мене на Майдан їздив, не відмовила, в армію тим більше його не відмовлю, то не той варіант», – розповіла мати призовника Романа пані Оксана.

Їх наразі десять. Але це перші призовники Прикордонної служби за останні вісім років. У 2008-2015 роках тут працювали лише із контрактниками. Заступник начальника відділу персоналу Львівського прикордонного загону, підполковник Сергій Ткаченко мав досвід роботи із призовниками. Однак, розповідає, за роки з'явилось ціле покоління молодших офіцерів, які керували лише професійними військовими. 

«З офіцерами, які не застали військовослужбовців строкової служби, ми проводимо додаткові заняття, додаткові заходи зборової підготовки. З метою того, щоб їм пояснити, здебільшого, психологічні аспекти молоді. І, думаю, офіцери впораються із цим завданням, – вважає Ткаченко. – Контрактники – це ті, які свідомо прийшли на службу, вони отримують за це гроші. Вони знають, куди вони йдуть. Військовослужбовці строкової служби, сподіваюсь, що це будуть, здебільшого, патріоти».

Інший офіцер, старший мічман Роман Друк вже встиг познайомитись з хлопцями. Каже: є з ким працювати. Повезе він їх до Ізмаїла. Саме там хлопці пройдуть курс молодого бійця та складуть присягу.

«Вони будуть вивчати навігацію річну, морську, будуть вивчати прибори і обладнання штурманське. Артилеристи будуть вивчати гармати, кулемети. Механіки будуть вивчати двигуни. Електрики – корабельні системи енергетичні», – розповів про програму навчання Роман Друк. 

Строковик Славко Галілей такий напрямок обрав для себе сам, тож певен, служба для нього мине швидко.

«Звичайно цікаво, тому що я знаю, що це вже не буде така служба в частині. В нас будуть виїзди, буде якийсь рух», – зазначив Славко.

Всього до охорони кордону залучать цього року майже 4 тисячі строковиків.