Музей історії медицини Галичини ім. М.Панчишина перебуває під загрозою приватизації приміщень, які він орендує. На цю будівлю претендує Євген Глухенький, який є онуком радянського лікаря Тимофія Глухенького, що тимчасово проживав у будинку на вул. Кармелюка, 3. За попередніми оцінками, вартість будинку становить $3-4 млн.
Про це сьогодні, 21 липня, на прес-конференції повідомили представники Українського лікарського товариства у Львові.
Судова тяганина щодо цього приміщення триває з 2010 року, відколи до Львова приїхав Євген Глухенький і вирішив повернути будинок, у якому мешкав його дід Тимофій Глухенький. Після кількох років проживання на Кармелюка, 3, Тимофій передав будівлю на баланс громади міста за умови компенсації її вартості та переїхав до Києва разом з родиною.
Онук радянського лікаря намагався отримати право приватної власності на споруду і вивести її із комунальної власності, подавши відповідний позов у Личаківський районний суд м. Львова.
Відповідно до рішення суду першої інстанції, право власності на будівлю на вул. Кармелюка, 3 залишалось за громадою міста. Однак, після численних судових позовів від родини Глухеньких, у червні 2014 року Личаківський районний суд під головуванням судді Шеремети Г.І визнав право власності за Глухенькими.
Українське лікарське товариство занепокоєне ситуацією, яка виникла довкола будинку, відтак заручилось підтримкою Львівської міської ради.
«Позиція міської ради тут однозначна: ми виступаємо за збереження тут музею», – зазначив директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Андрій Москаленко.
Начальник юридичного відділу міськради Гелена Пайонкевич доповнила слова колеги: «Чим більше це буде представлено громаді, тим більшу увагу ми до цього привернемо».
Вона також зазначила, що міська рада спільно з юристами музею будуть відстоювати інтереси лікарського товариства та будуть максимально сприяти тому, щоб суд виніс законне та прозоре рішення.
Водночас депутат міської ради Любомир Мельничук наголосив на тому, що «ми маємо справу з спробою рейдерського захоплення пам’ятки архітектури внуками «асвабадітєлєй».
Втім, юридичний представник сім’ї Глухеньких у Львові Валентин Кавун заперечує слова депутата і вважає, що Глухенькі претендують на будинок на законних підставах.
«Глухенькі ніколи не претендували на власність цього будинку. Дід Глухенького купив цей будинок у 1948 році, він як купець цей будинок в подальшому втратив. Радянська влада виманила у них заяву про те, що вони просять перевести будинок на баланс міста і отримати за нього компенсацію, яка так і не була виплачена. Тому Глухенькі претендують на фінансове відшкодування», – зазначив він.
Також він додав, що Глухенькі не збираються переїжджати до Львова та заважати діяльності Музею, а лише просять повернути гроші за втрачену власність.