Примусово мобілізовані в армію РФ кримчани не є дезертирами, – Генштаб

12:24, 24 листопада 2016

Примусово мобілізовані в російську армію кримчани не є дезертирами. Однак, це не стосується українських військовослужбовців, які порушили військову присягу. Про це у четвер, 24 листопада, заявив представник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов, повідомляє «Крим.Реалії».

«Військовослужбовці українських Збройних сил, які зрадили присягу на вірність народу України, і в встановлені законом терміни не вийшли на материкову частину України для подальшого проходження служби, є дезертирами. Щодо всіх цих військовослужбовців порушено кримінальні справи», – сказав він.

За словами Владислава Селезньова, кримінальна відповідальність не поширюється на громадян України, які зараз проживають на півострові і змушені служити в лавах російської армії.

«Що стосується громадян України, які зараз проживають на тимчасово окупованій території Криму і отримують повістки, когось із них призивають до лав збройних сили Росії, то правові наслідки для таких категорій громадян не є фатальними», – наголосив Селезньов.

Як інформував ZAXID.NET, у рамках засідання Третього комітету Генеральної асамблеї ООН 15 листопада було схвалено резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною. Вперше в документах ООН Росія була названа «країною-окупантом», а Крим і Севастополь – «тимчасово окупованою територією». За резолюцію проголосували 73 країни, проти – 23, утрималися – 76 країн.

Серед країн, які проголосували проти резолюції, – Білорусь, Вірменія, Іран, Індія, Китай, Казахстан, Росія, Узбекистан.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

У грудні 2016 року заплановане затвердження прийнятої резолюції на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

В свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що Резолюція ООН щодо Криму забороняє призов кримчан до збройних сил РФ.