Приціл у майбутнє

Українська збірна з четвертим результатом завершила юніорський чемпіонат світу з біатлону

17:35, 24 лютого 2015

Два золота в індивідуальних гонках, срібло у чоловічій естафеті, а також бронза у гонці переслідування – таким є медальний здобуток української збірної, яка сьогодні завершила виступи на юніорському чемпіонаті світу у Раубічах, Білорусь.

Безперечним тріумфатором цього старту серед українців стала 20-річна Юлія Журавок. Вже у перший день змагань юна біатлоністка стала чемпіонкою світу серед юніорів в індивідуальній гонці. Дистанцію індивідуали довжиною в 12,5 км українка здолала за 37:54.1.

Взагалі Юля, яка цього сезону також брала участь на дорослих етапах Кубка світу, відзначилася відмінною стрільбою. Українка здивувала суперниць, здолавши усі траси чемпіонату світу без жодного промаху. На жаль, влучність Юлії Журавок не відповідає швидкості, зокрема в останній естафеті українська біатлоністка програла лідерам гонки, представницям збірної Франції, більше 2 хв., в результаті чого українська збірна посіла 6 місце.

Також в активі Юлії Журавок – бронза у гонці переслідування. Українська юніорка відмінно відстрілялась на усіх вогневих рубежах, однак уступила росіянці Галіні Вишневській, в пасиві якої був один промах. У спринті українка зуміла закріпитись у десятці кращих і посіла 8 місце.

Ще одна «золота» учасниця чемпіонату світу у Раубічах, українська юніорка Ганна Кривонос, стала чемпіонкою світу в індивідуальній гонці. Біатлоністка продемонструвала результат у 30:09.1, зробивши на чотирьох вогневих рубежах лише один промах. Для 17-річної українки цей результат є кращим у кар'єрі. Раніше Ганна Кривонос завоювала два четверті місця під час дорослого чемпіонату України з біатлону.

Ганна Кривонос також зуміла ввійти до десятки кращих під час гонки переслідування, зайнявши 9 місце, а от у спринті українка продемонструвала лише 16-ий результат. Також в активі юної спортсменки – 7 командне місце в естафеті.

Справжнім проривом чемпіонату світу у Раубічах став українець Дмитро Івасенко. Стартувавши у гонці переслідування під 29-им номером біатлоніст зумів пробитися у квіткову церемонію, фінішувавши шостим. До слова, під час індивідуальної гонки Дмитро Івасенко продемонстрував 26-ий результат, а у спринті – лише 29-ий.

Не зовсім вдалим виявився юніорський чемпіонат світу для української біатлоністки Анастасії Меркушиної, кращим особистим результатом якої стало 7 місце в індивідуальній гонці. Серед юніорів в українській збірній Меркушина вважалась чи не найбільш досвідченою, адже у цьому сезоні брала участь в етапах Кубка світу, а також завоювала 5 місце у складі дорослої збірної під час жіночої естафети у Рупольдінгу. У цьогорічному активі Анастасії Меркушиної також завойоване срібло на етапі Кубка IBU.

Однак під час ЧС у Раубічах українка продемонструвала лише 7 місце в індивідуалці, 11 місце – у спринті, а також 8 місце у гонці переслідування. Також Анастасія Меркушина разом із Юлією Журавок та Марією Кручовою показала 6-ий результат під час естафети.

Тим більш приємним стало завойоване срібло у чоловічій естафеті серед юніорів. Українська команда у складі Віталія Труша, Назарія Цебринського та Дмитра Івасенка поступилася лише збірній Росії, завоювавши у результаті срібло гонки. Бронзова нагорода дісталась збірній Норвегії.

У результаті юніорська збірна України фінішувала четвертою у медальному заліку чемпіонату світу з біатлону у Раубічах. Абсолютними тріумфаторами старту стали російські юніори, які впродовж першості завоювали 12 медалей – п’ять золотих, чотири срібні та три бронзові нагороди. Другою виявилася збірна Франції, яка здобула три золотих, одну срібну та дві бронзові нагороди. На третьому місці медального заліку опинилася команда Норвегії з двома золотими, трьома срібними та шістьма бронзовими медалями.

До слова, українським юніоркам Анастасії Меркушиній та Юлії Журавок невдовзі доведеться пройти складніше випробування. Як повідомив у своєму Facebook відомий коментатор Андрій Столярчук, ці дві біатлоністки вирушать на чемпіонат світу з біатлону, який триватиме з 5 по 15 березня у фінському Контіолахті, замість Наталі Бурдиги та Ольги Абрамової.