«ПриватБанк» планує здавати в оренду курорт «Буковель»

Нині державний банк володіє 1/3 комплексу, тоді як ще 2/3 належать іншим власникам

17:44, 4 липня 2017

«ПриватБанк» планує здати в оренду курорт «Буковель» в Івано-Франківській області. Про це повідомив голова правління банку Олександр Шлапак, передають «Українські новини».

«Торік «Буковель» був прийнятий на баланс банку як заставна іпотека за вартістю 11 млрд грн. Після проведеної переоцінки її вартість знизилася (до 5,8 млрд грн). Зараз ми ведемо переговори про передачу в оренду тому, що власники використовують об'єкти без будь-яких документів. Надалі банку не потрібні непрофільні активи і я думаю, «Буковель» буде проданий. Цей об'єкт дуже цікавий, думаю буде міжнародний конкурс», - сказав він.

Він припустив, що до кінця поточного року не вдасться це зробити.

Шлапак повідомив, що «ПриватБанк» володіє 1/3 комплексу «Буковель», тоді як ще 2/3 належать іншим власникам.

«Тому йдеться про здачу цього об'єкта в оренду. А в подальшому йдеться про продаж тому, що найбільш цікаві об'єкти у «ПриватБанку» - готелі, підйомники тощо», - додав він.

До слова, прийняті «ПриватБанком» у 2016 році застави знецінилися після аудиту в три рази, курорт Буковель - удвічі.

У грудні 2016 року Національний банк змусив колишніх акціонерів банку взяти на баланс фінансової установи літаки авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) і гірськолижний курорт Буковель.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, близько 2000 активів націоналізованого «ПриватБанку», у тому числі гірськолижний курорт «Буковель», продадуть на державному аукціоні.

У червні 2017 року держпідприємство СЕТАМ виграло тендер на продаж активів банку, наразі очікується підписання договору про реалізацію майна.

У грудні 2016 року «ПриватБанк» перейшов у власність держави. Рішення було прийнято після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «ПриватБанку» виявили недостачу в 148 млрд грн, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «ПриватБанк» видав пов'язаним особам.

Пізніше Валерія Гонтарева заявила, що «діра» в капіталі «Приватбанку» виявилася більшою, ніж до націоналізації вважали в НБУ, однак точної суми докапіталізації не назвала і зазначила, що тільки в ніч перед націоналізацією колишні засновники фінустанови вивели понад 16 млрд грн.

26 червня голова правління «ПриватБанку» Олександр Шлапак заявив, що після шести місяців роботи подає у відставку. Наглядова рада банку має розглянути його заяву про відставку наприкінці липня.