«ПриватБанк» заявив, що в останні тижні його клієнти щодня знімали з рахунків по ₴2 млрд

15:15, 19 грудня 2016

Щодня з рахунків у «ПриватБанку» знімають по 2 мільярди гривень, чого не було навіть в період активних бойових дій, повідомив Олександр Дубілет, котрий був головою правління фінустанови.

У понеділок, 19 грудня, на прес-конференції він зазначив, що останній тиждень банк відчував тиск на ліквідність. При цьому він наголосив, що банк упродовж 3 тижнів не затримав жодного платежу. «Ми зарядили всі банкомати, банкомати продовжують працювати. І це в той час, коли НБУ ще ні копійки не дав», – зазначив Дубілет, якого процитувала «Українська правда».

«У нас є кошти на кореспондентських рахунках, як гривневих, так і доларових», – сказав голова правління. При цьому він наголосив, що останні 2 тижні на банк було організовано інформаційну атаку.

«Щоденні зняття – 2 мільярди гривень, такого не було навіть в період військових дій. Тоді було 1,7, — 1,8 млрд», – зазначив Дубілет і назвав причиною такого розвитку подій інформаційну атаку.

«За останні два тижні пішла інформаційна атака на банк, вона багато в чому зумовила наші рішення, пов’язані з націоналізацією», – сказав Дубілет.

Водночас на уточнююче запитання він відповів, що не може наразі назвати організаторів атаки.

«Історія покаже, хто її організував. Зараз це непотрібно», – сказав Дубілет.

Він пообіцяв зробити процес передачі банку державі безболісним, однак додав, що «безшовним його зробити не вдасться».

Дубілет зазначив, що вже спілкувався із новим головою правління Олександром Шлапаком. За словами Дубілета, Шлапак – дуже досвідчений менеджер. «Він працював у “ПриватБанку”. його поважають, у банку з ним будуть працювати і підтримають його», – заявив Дубілет.

При цьому голова правління «ПриватБанку» зазначив, що «сьогодні будуть незручності у юридичних осіб». За його словами, у банку – 18 млн клієнтів, фізичних осіб, які не відчують проблем.

У свою чергу, перший заступник голови НБУ Яків Смолій зазначив, що НБУ готовий підкріпити «ПриватБанк» ліквідністю як готвікою, так і безготівкою. Він наголосив, що ситуація в інших недержавних банках є спокійною. «Я також мав розмову із головами правлінь інших комерційних банків. Ніяких непередбачених ситуацій не намічається», — сказав він.

Нагадаємо, в ніч на 19 грудня держава націоналізувала «ПриватБанк» – сто відсотків банку перейшло у власність держави. Власником його стало Міністерство фінансів. Очолить фінустанову екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

Міністерство фінансів пообіцяло випустити додаткові облігації, перший транш яких складе 43 млрд грн для порятунку «ПриватБанку», а після стабілізації банку держава його продасть.

При цьому в Нацбанку визнали, що не знають, де розташовані активи «ПриватБанку» та його сервери.

Президент України Петро Порошенко у зв’язку з націоналізацією фінустанови подав до Верховної Ради невідкладний законопроект щодо посилення захисту вкладників «ПриватБанку» і закликав клієнтів банку не панікувати.

Націоналізацію «ПриватБанку» вже підтримали Євросоюз та Європейський банк реконструкції і розвитку.