Приватна компанія зі США почала продавати Україні летальну зброю

Ці поставки є комерційними і не мають нічого спільного з можливим наданням США військової допомоги Україні

11:29, 22 листопада 2017

Сполучені Штати Америки вже продають Україні летальну зброю оборонного характеру, йдеться у журналістському розслідуванні «Голосу Америки».

Як з'ясували журналісти, компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети. Гранатомет PSRL – це створена у США удосконалена версія радянського РПГ-7.

Головний директор компанії Ричард Вендівер розповів, що почав співпрацю з Україною два роки тому, і перші поставки гранатометів пішли в Україну у 2016-му.

«Ми почали постачати наш товар в Україну торік, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Деталі, як і що ми робимо, я не можу про це говорити. Але можу сказати, що ми – у дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном та з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США», – розповів Вендівер.

За його словами, такі озброєння не суперечать Мінським домовленостям та є не наступальними, а оборонними. До того ж, за його словами, посольство США в Україні координує ці дії з Міністерством оборони та контролює використання згаданих гранатометів.

Він також повідомив, що угода про поставки гранатометів поновлюється щороку.

Відомо, що гранатомет PSRL має невелику дальність падіння снаряда – ефективна дальність потрапляння становить 1000 метрів. Відтак ці снаряди не можуть перелетіти за лінію розмежування, що гарантує оборонний, а не наступальний характер цих озброєнь.

«Отож, до поки ця система залишатиметься на українському кордоні, – це буде оборонна зброя. Але якщо якісь війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські оборонні сили могли б використати наші системи, щоб зупинити наступ», – наголосив директор компанії-постачальника гранатометів PSRL.

При цьому посол України у США заявив, що ці поставки є комерційними і не мають нічого спільного з можливим наданням Сполученими Штатами військової допомоги Україні.