Приватні підприємці подають на Тимошенко до суду

15:10, 24 червня 2009

Постанову уряду № 366, якою запроваджено обов’язкові доплати приватними підприємцями страхових внесків у Пенсійний фонд вважають дискримінаційною та незаконною. "Постанова № 366 - це фактично законодавчий "бєспрєдєл". Це наслідок того, що були невдалими спроби провести через законодавчий орган, Верховну Раду, аналогічні норми. Законопроект 3556, ініціатором якого був депутат від БЮТ Бондаренко, був знятий з голосування. Тут же з’явився клон - урядовий законопроект № 3521. Завдяки фракціям Партії регіонів, комуністів, і частини нашоукраїнців, яких очолює Кириленко, цей законопроект теж був знятий. Уряд на цьому не зупинився, провів постанову. Постанова повністю незаконна, бо як мінімум порушує 8 законодавчих актів України", - заявила сьогодні, 24 червня, під час засідання Львівського прес-клубу координатор Ради об’єднань приватних підприємців України Алла Алєксєнцева.

А.Алєксєнцева додала: "Малий бізнес - це самозайняті особи, це внутрішній інвестор, який вкладає кошти в економіку країни, нікуди їх не вивозить, працює, створює робочі місця. Тому, коли прем’єрка може дозволити собі казати, що є соціальна несправедливість, і наймані працівники - вчителі, шахтарі, сплачують 33,2%, а приватні підприємці - ні, то це дилетанство. Тому, що вчителі, медики, шахтарі і всі інші - це робочі місця, створені державою, за рахунок державних коштів. Не вони сплачують 33,2%, а сплачує роботодавець, тобто бюджет. Бюджет поповнює той самий підприємець, який ні копієчки у держави не взяв".

Координатор Ради об’єднань приватних підприємців України повідомила, що подано уже близько 400 позовів до уряду у Печерський адміністративний суд Києва з вимогою скасувати постанову. Крім цього, сьогодні в Секретаріат Президента передане звернення об’єднань підприємців, в яких аргументовано доводиться, що для "спрощенців" додаткові зобов’язання перед Пенсійним фондом непосильні, й держава може отримати наслідки, яких не очікує.

А.Алєксєнцева сказала: "Немає аналізу регуляторного впливу цього акту. Ризики законодавчого тероризму, які почалися з початку року, нападки на малий бізнес, призвели до того, що 150 тис. платників єдиного податку за підсумками першого кварталу ліквідувалися, ще 100 тис. ліквідувалося платників фіксованого податку. Ми чекаємо закінчення другого кварталу. Вони усі не перестануть вести бізнес, але будуть сплачувати замість до місцевих бюджетів, до бюджетів кишенькових правоохоронних органів і податкової".

Координатор Ради об’єднань приватних підприємців України Алла Алєксєнцева закликала підприємців Львівщини засипати телеграмами з протестами Секретаріат Президента, та подавати позови про скасування постанови уряду до Адміністративного суду Києва.