"Уряд і об’єднання роботодавців мають однаково відповідати за стан справ із виплатою заробітної плати. Якщо уряд жорстко контролює хід погашеннях зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності і при потребі вживає заходів, то роботодавці, на жаль, демонструють повну пасивність у цьому процесі. Виникає враження, що зарплатні борги їх просто не цікавлять", - зауважила міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова, коментуючи результати останньої зустрічі представників урядової сторони та об’єднань роботодавців. Про Це повідомили ZAXID.NET у прес-службі міністерства праці та соціальної політики України.
"На анансовану заздалегідь зустріч, на якій соціальні партнери мали виробити спільні підходи до розв’язання проблеми погашення заборгованостей на підприємствах усіх форм власності, представники Федерації роботодавців України навіть не з’явилися. А ті, хто прийшов - члени Спілки орендарів та підприємців і Спілки малих, середніх та приватизованих підприємств - не подали жодної своєї пропозиції і не змогли чітко окреслити стан справ з оплатою праці на їхніх же підприємствах", - сказала Міністр.
Між тим, вважає Людмила Денісова, ситуація на недержавних підприємствах така, що потребує термінового втручання. Якщо на державних підприємствах завдяки заходам уряду борги почали реально зменшуватися, то на недержавних - продовжують зростати. Це відбувається попри взяті роботодавцями за Генеральною угодою зобов’язання, у відповідному пункті якої, зокрема, йдеться про те, що сторона власників має "забезпечувати вчасну і повну виплату заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності", а також "забезпечити погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах протягом 2008 року", що відповідно не зроблено. І станом на 10 квітня 2009 року борги на економічно активних недержавних підприємствах вже обчислюються сумою в 490,7 млн грн, а загальна сума заборгованості перед робітниками приватного сектору становить понад мільярд гривень - це 70 % всієї заборгованості із заробітної сплати.
За її словами, уряд налаштований на конструктивний діалог, ефективну співпрацю і готовий розглядати всі пропозиції соціальних партнерів щодо шляхів та механізмів розв’язання проблем. Але поки що такі пропозиції від об’єднань роботодавців відсутні, немає і результатів їхньої конкретної діяльності в напрямку ліквідації зарплатних боргів, - результатів саме тієї роботи, яку, крім них, ніхто інший не виконає. "Натомість Федерація роботодавців України не втомлюється демонструвати свою повну байдужість до цього питання. Така позиція у нинішніх кризових умовах є неприпустимою. Борги мають бути повернуті! І об’єднання роботодавців мають жорстко контролювати цей процес на своїх підприємствах. Суспільство має нарешті переконатися у рішучості їхніх намірів, а не задовольнятися словесними запевненнями", - підкреслила Людмила Денісова.