Голова аналітичної групи Комітету підприємців Львівщини Ігор Гурняк переконаний, що ажіотажу щодо фінансової кризи в основному піддалися прості громадяни. "Люди почали забирати доларову масу, виходячи з того, що спочатку сподівалися на падіння курсу, потім раптом він піднявся вгору, а тепер йде тенденція до того, що курс буде опущено. Більшість людей не розуміє цієї динаміки, не розуміє, кому це вигідно, як це вигідно. Вони бояться втратити ту незначну доларову масу, яку мають, і роблять кроки, які є шкідливими для них. Це ситуація, коли люди не в змозі відслідкувати, що відбувається в державі, і починають робити помилки, відчутні для свого майнового стану", - прокоментував І.Гурняк у коментарі ZAXID.NET.
На думку І.Гурняка, найнеприємнішим у ситуації, що склалася, може бути застосування урядом адміністративних регулівних заходів. "Останнім часом проявляється намагання уряду зафіксувати ціни на продукцію. Зокрема, ціни на медикаменти. У директивному варіанті стверджується, що ви маєте повернутися до цін, скажімо, станом на 1 жовтня цього року. Якщо підприємство працює на імпортній продукції, і долар поступово підходить до позначки 6,04-6,05, а продукція закуповується за долари, то яким чином приватний бізнес може гарантувати той самий рівень цін?", - зазначив він.
Аналітик стверджує, що "адміністративне втручання, зокрема використання інструменту фіксації цін, на сьогодні є неадекватним. Ми все таки функціонуємо в ринковій економіці, тому маємо застосовувати закони ринкової економіки".
"Те, що у нас відбувається, означає, що економікою починають управляти в ручному режимі. Чи може це принести позитивні результати? Усі галузі економіки взаємопов’язані, і якщо одна з галузей почне піддаватися адміністративному тиску, то негатив, що накопичується в цій галузі поступово передається суміжним галузям. - прокоментував він. - Є намір підтримати металургію. Поте українські підприємства цієї галузі є сьогодні є технологічно найменш забезпеченими в цілому світі. Використовуються технології, яким по 40-50 років. Бюджетні вливання у ці підприємства, а по суті з наших з вами кишень, означають, що відбувається підтримка неефективного бізнесу. Фактично, це певна затримка у структурному реформуванні економіки. Якщо структура економіки в нас не ефективна; не дозволяє нам витримувати конкуренцію у світовій економіці; якщо склалася така ситуація, що нам нікуди подітися від шокових рішень в економіці, то давайте переживемо той етап, що відбувся свого часу в Польщі, Чехії, інших країнах. Ми мусимо пережити шокову терапію".